Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Maratoni eelüritused toimuvad originaalrajal

Klubi Tartu Maratoni pressiteade

Tartu Maratoni eelüritused toimuvad originaalrajal Foto: Adam Illingworth

6. veebruar 2023 / Sellel pühapäeval, 12. veebruaril, toimuvad Tartu Maratoni Avatud Raja ja Teatemaratoni sõidud Otepää-Elva vahelisel marsruudil ehk originaalrajal. Osalejatel on võimalus suusatada nii klassika- kui ka vabatehnikas.

"Viimase nädala jooksul on muutlike ilmaolude tõttu läbi käinud igasuguseid variante, kuid täna saan rõõmusõnumi välja öelda: suusamaratoni eelüritused toimuvas täies mahus ja tavapäraselt ehk start antakse Otepäält ja finišeeritakse Elvas," selgitab Tartu Maratoni peakorraldaja Indrek Kelk.

Tartu Maratoni rajameister Assar Kütt alustas täna hommikul, 6. veebruaril, sõitmist rajamasinaga Elvast Otepääle ning rääkis rajal olles, et seis on väga hea. "Elvas tuli ööga 5 cm lund juurde ja on näha, et ka raja teistes osades on lund juurde tulnud. Praegu on olukord ikka väga hea," nendib Kütt.

Avatud Rajal on valikus 3 distantsi: 63 km, 31 km ning 16 km. Suusatada võib nii klassika- kui ka vabatehnikas. 

Teatemaratonil saavad osaleda 4-liikmelised tiimid ning distantsi kogupikkus on 63 km. Iga tiimi liige peab läbima ühe etapi ja suusatada võib nii klassika- kui ka vabatehnikas.

Esimene etapp: Otepää-Matu (12 km)
Teine etapp: Matu-Kuutse (20 km)
Kolmas etapp: Kuutse-Palu (14,6 km)
Neljas etapp: Palu-Elva (16,4 km) 

Rohkem infot Avatud Raja kohta leiab SIIT ja Teatemaratoni kohta SIIT.

Nädala pärast, 19. veebruaril, peetakse suusasõprade pidupäev ehk 49. Tartu Maraton. "Kui ilm püsib sellisena nagu ta on praegu, siis julgeme põhipäeva samuti originaalrajal korraldada. Hoiame pidevalt ilmateatel silma peal ja lubame, et oma lõplikust otsusest teatame hiljemalt maratoninädala teisipäeval," ütleb Kelk.

Täna on ühtlasi viimane päev, mil saab soodsalt Tartu Maratonile registreerida. Lisainfo ja registreerimine SIIN.

Viimati muudetud 06.02.2023