Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Maratoni rajal on lund uskumatult palju

Klubi Tartu Maratoni pressiteade

Tartu Maratoni rada 6. veebruaril 2024. Foto: Kadri-Ann Väärsi

7. veebruar 2024 / Kui kümme päeva enne 50. Tartu Maratoni esimest starti enamikes Eesti paikades lund napib, siis Tartu Maratoni rada on kaetud korraliku lumekattega. "Raja esimesel 46 kilomeetril, kuni Paluni, on lund kõvasti. Palult Elvasse on samuti rada hea, lihtsalt kohati jäisem. Mulda kuskilt ei paista, seda ohtu ei ole", kommenteerib olukorda rajameister Assar Kütt.

Tartu Maratoni peakorraldaja Indrek Kelk hindab praegust olukorda samuti väga heaks: "Kui mujal Eestis on lumevabadest põldudest tulenev pilt tekitanud paljudes küsimust, kas Tartu Maraton üldse saab toimuda, siis praegune lumeseis maratonirajal ja hetkel kättesaadavad ilmaprognoosid ei tekita maratoni toimumises mingit kahtlust. Rada on praegu täies pikkuses hooldatud ning kõik suusatajad on oodatud sinna treenima. Oma silm on kuningas."

Hetkel on Tartu Maratonile registreerunud juba ligi 4500 suusatajat 25 eri riigist. Soodushinnaga registreerimine kestab veel selle pühapäevani. 

Juubelimaratoni programm algab 17. veebruaril vabatehnika-, vintage-, ja teatesõitudega. Klassikadistantsid sõidetakse pühapäeval, 18. veebruaril.

Viimati muudetud 07.02.2024