Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu ootab ettepanekuid 2020. aasta kultuuritoetaja valimiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Talvine Tartu Foto: Rein Leib

8. veebruar 2021 / Tartu linnavalitsus ootab 11. veebruarini ettepanekuid 2020. aasta kultuurimetseeni valimiseks, et tunnustada eraisikuid ja ettevõtteid, kes on möödunud aastal panustanud kultuuri-, spordi- ning noorsootöövaldkonna arendamisse.

Kultuurimetseeni aunimetusega tunnustatakse neid füüsilisi või juriidilisi isikuid, kelle silmapaistev panus on aidanud kaasa Tartu kultuuri-, spordi- või noorsootöö valdkonna arengule. Ettepanekuid saavad esitada nii juriidilised kui ka füüsilised isikud ning see peab sisaldama andmeid tunnustusele esitatud isiku või organisatsiooni kohta, ülevaadet 2020. a tegevusest ja argumenteeritud hinnangut.

“Täiendav toetus eraisikutelt ja ettevõtetelt kultuurivaldkonda on hindamatu väärtusega, seda nii valdkonna kui ka kogu linna jaoks. Kultuurimetseene tunnustades täname ja tõstame esile neid inimesi, kes tihti jäävad toetusi andes tagasihoidlikuks,” selgitas Tartu linnapea Urmas Klaas.

Kultuurimetseenide tunnustamise tava sai alguse 2019. aastal, et tänada ja rohkem esile tuua neid inimesi, kes on aastaid kaasa aidanud kultuuri-, spordi- või noorsootöövaldkonna arengule. Toona pälvisid aunimetuse Maris ja Enn Kunila näituse „Traditsiooni sünd. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist“ eest, Rein Lemberpuu inseneeriakallakuga huvikeskuse käivitamise eest, Neinar Seli (Estiko) Tartu spordi ja teaduse pikaajalise toetamise eest, Janek Veeber (Giga) Tartu tippsportlaste ja spordiürituste ning Vanemuise sümfooniaorkestri Kassitoome suvekontserdi toetamise eest ja Mart Mägi (Tarena) Näituse 33 spordikompleksi arendamise eest koostöös MK Tenniseklubiga.

Ettepanekuid saab esitada kuni 11. veebruarini siin: https://arcg.is/1GKybD

Kultuurimetseeni statuudiga saab tutvuda siin: https://www.riigiteataja.ee/akt/427022020034.

Lisainfo: kultuuriosakonna juhataja Marleen Viidul, tel 527 1723, marleen.viidul@tartu.ee

Liis Kägu

kultuuriosakond
peaspetsialist

Tel: 736 1357
Mob: 5884 6288

Viimati muudetud 08.02.2021