Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu tunnustas kultuuri, spordi ja noorsootöö toetajaid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Fotol: Tartu linnapea Urmas Klaas, Neinar Seli, Janek Veeber , Enn ja Maris Kunila Foto: Kadri Saarepuu

30. aprill 2019 / Täna tunnustati raekojas inimesi, kes paistsid enim silma eelmisel aastal linna kultuuri-, spordi- ja noorsootöövaldkonna toetajatena.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul on paljud ühiskonna heaks panustanud ettevõtjad saanud seni teenimatult vähe tähelepanu. "Nii algatasimegi sel aastal kultuurimetseenide tunnustamise tava, et tänada ja rohkem nähtavale tuua neid inimesi, kes on aastaid kaasa aidanud kultuuri-, spordi- või noortevaldkonna arengule,“ ütles linnapea.

Tänusõnad metseenluse eest ja Markus Kasemaa spetsiaalselt selle sündmuse jaoks tehtud pildi said täna:

Maris ja Enn Kunila, kes korraldasid 2018. aastal Tartu Kunstimuuseumis näituse „Traditsiooni sünd. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist“. Näitust käis vaatamas rekordarv (üle 8000) külastajaid. Näitust saatis huvitav publikuprogramm, esinduslik kataloog ja muuseumimeened ning ekspositsioon oli varustatud audiogiididega. Kogu projekti finantseeris perekond Kunila.
Enn Kunila toetas osaliselt ka Tartu Kunstimuuseumis enne näitust tehtud remonditöid.

Rein Lemberpuu aitas käima panna noortele suunatud inseneeriakallakuga huvikeskuse. Tema roll seisneb Makerlabi idee toetamises ja elluviimises. Keskusest on saanud ainulaadne koht noorte inseneride ja teadlaste arenguks.

Neinar Seli (AS Estiko) on Tartu spordi ja teaduse pikaajaline toetaja. Tartu Kultuurkapitaliga koostöös antakse välja igal aastal meditsiiniteaduste valdkonnas 6000 euro väärtuses preemiaid ning spordivaldkonnas 5000 euro väärtuses stipendiume. Ta on toetanud mitmeid tipp- ja seeniorsportlasi, samuti Tartu linnas toimuvaid suurüritusi nagu Miss Valentine, Tartu Võimlemispidu jm.

Janek Veeber (AS Giga) on aastaid toetanud erinevate spordialade tippsportlasi ja Tartus korraldatud spordiüritusi. AS Giga on Vanemuise sümfooniaorkestri Kassitoome suvekontserdi pikaajaline toetaja, tänu kellele kontsert igal aastal teoks saab. Tänavu toimub kontsert juba 9. korda.

Mart Mägi (Tarena OÜ) arendas koosöös MK Tenniseklubiga Näituse 33 spordikompleksi, kus tegutsevad GYM jõusaal, Akros Võimlemisklubi, Fysiocentrum, Ashtanga jooga, Veeriku Badmintoni sulgaplliklubi, MK Tenniseklubi ning Tartu Akadeemiline Tenniseklubi.

Viimati muudetud 30.04.2019