Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu ootab nädalavahetusel toidu- ja veinifestivalile

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Toidufestival Foto: Marek Metslaid

1. august 2019 / Reedest pühapäevani toimuv Tartu toidu- ja veinifestival toob Tartusse Eesti toidugurmaanid ja rahvusvahelised veinieksperdid. Rikkalikest maitseelamustest on oodatud osa saama kõik huvilised.

Festivali esimesel päeval, 2. augustil pakuvad Küüni tänaval maitseelamusi rohkem kui kolmkümmend tänavatoitlustajat üle Eesti ning lisaks pakuvad rikkalikke maitseid pop-up-restoranid Tšehhov, YliCool,  Võrtsjärve kalatoidud ja restoran Kolm Tilli. Huvilised saavad nautida ka 7-käigulist gurmeeõhtusööki restoranis Polpo.

Uues kohas avab külastajatele uksed laienenud ja uhkem veiniala, mis asub sel aastal Poe ja Küüni tänava pargis. Mitmekesine programm ootab külastajaid Tartu turuhoones ja Emajõe promenaadi vaba laval.

Õhtul loob muusikalise meeleolu Eesti üks armastatumaid naisartiste Lenna Kuurmaa.

Laupäeval, 3. augustil on Küüni tänaval ja parkides laiuva toiduala fookus Eesti toidul ja toorainel, kus leidub üle 130 toitlustaja ja kaupleja. Traditsiooniliselt valitakse taas Tartu linna maitse ja vein, toimuvad toiduteemalised giidituurid ning külalisi oodatakse 5-käigulisele Andre Farmi gurmeeõhtusöögile restorani Antonius. Festivali lastealal hoiab Küüni tänava pargis tuju üleval Marakrati mängukeskus ning Triin Muiste smuutikool.

Kolmandal päeval, 4. augustil kolitakse kesklinnast Tammelinna, kus toimub kodukohvikute päev. Festivali raames avavad külastajatele uksed igal aastal ülipopulaarseks osutunud 36 kodukohvikut.

“Oleme igal aastal püüdnud festivalile lisada midagi uut. Nii pakub tänavusel, viiendal festivaliaastal kahel päeval tihedat programmi kohaliku toidu lipulaev Tartu turuhoone,” rääkis Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg. “Samuti on veinialale lisandunud Champagne lounge ja laienenud on tunduvalt ka veinikoolituste valik,” lisas ta.

Tartu toidu- ja veinifestivali programmi juhib restoranipidaja ja peakokk Joel Ostrat, muusikalist meelelahutust pakuvad Küüni tänaval ansamblid Puuluup, Popsid ja Bossenova ning veinialal The Baltinos ja Rodrigo Manfrinatti Band. Sel aastal täiendab festivali juba kolmandat korda ka Kvartali toidutänav „Maitsvaid ampse”, mis pakub huvilistele Eesti toorainel baseeruvaid maitseid maailma eri köökide kontekstis.

Tartu toidu- ja veinifestivali kaaskorraldajad on Vein ja Vine, Tammelinna Selts, restoranid Polpo ja Antonius, Tartu Turg ning Kvartal.

Festivali programmiga saab tutvuda kodulehel www.maitsevtartu.ee/programm.

Lisainfo:
Malle Blumenau
Tartu Linnavalitsuse ettevõtlusosakonna juhataja
[email protected]
Tel: 501 0239, 736 1191
www.maitsevtartu.ee

Kaari Perm
Tartu Linnavalitsus/ turundusspetsialist
[email protected]
Tel: 534 75326, 7361074
www.maitsevtartu.ee

Viimati muudetud 05.08.2019