Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu ootab valitsuselt kiiremaid otsuseid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tänavapiirajad Foto: Mana Kaasik

28. juuli / Tartu linnajuhid ootavad Vabariigi Valitsuselt kiiremaid ja selgemaid otsuseid, millised piirangud ja vabadused saavad inimestele osaks nakatumisnäitajate jätkuva kasvu korral.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on  juba praegu selge, et sügis ei saa tulla samasugune nagu suvi. “Nii reaalne tänane olukord kui ka Tartu Ülikooli teadlaste analüüs näitab, et situatsioon läheb järjest tõsisemaks. Seetõttu on juba nüüd vaja teada, milliseid reegleid on oodata nii kultuurikorraldajatel, ettevõtjatel kui ka haridusjuhtidel, et oleks piisavalt aega teha ettevalmistusi," lisas Klaas.

Linnapea lisas, et võimalikud täiendavad piirangud peaksid võimalikult vähe mõjutama inimesi, kes on vaktsineerides enda ja teiste kaitsmisesse panustanud.

Tartu tervishoiuvaldkonna abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on võimalikult varakult vaja paika panna uued mängureeglid, et oleks aega harjuda ja ettevalmistusi teha. "Valitsus peaks välja ütlema, millised hüved jäävad konkreetselt paika pandud kuupäevast avatuks ainult vaktsineeritutele, läbipõdenutele või alla 12-aastastele,” ütles Lees.

Tartu on linlaste vaktsineerimise hoogustamiseks astunud mitmeid samme. Kevadel avati koos Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tartu kiirabiga esimesena Eestis vaktsineerimiskeskus, kus nüüd saab kaitsesüsti kuni augusti lõpuni ilma eelneva registreerimiseta. Tartu linn ja Tartu Ülikooli Kliinikum alustasid juuli keskel teavituskampaaniat "Avatud Tartu", et anda linlaste vaktsineerimisele uut hoogu ja hoida Tartut avatuna ka sügisel. Teavitamiseks kasutatakse nii traditsioonilisi infokanaleid kui katsetakse erilahendusi, kuidas inimesteni jõuda. Suurt tähelepanu pööratakse noorema eagrupi vaktsineerimisele, et sügisel algav õppeaasta ei kannataks.

Lisainfo: Tartu linnapea Urmas Klaas, tel 513 5145, Tartu abilinnapea Mihkel Lees, tel 5564 1996

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 28.07.2021