Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu pakub seenioritele abi vaktsineerimistõendi välja printimisel

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tõendi väljastamine

2. august / Kuna alates 9. augustist on kehtestatud nii sise- kui välitingimustes toimuvatele sündmustele piirangud, mille tõttu võidakse osalejatelt küsida tõendit, kas nad on COVID-19 suhtes vaktsineeritud, selle läbi põdenud või end hiljuti testinud ning terved, pakub Tartu linn seenioritele abi digitaalse vaktsineerimistõendi välja printimisel.

Kui puudub võimalus digitaalse vaktsineerimistõendi välja trükkimiseks, saab nõu ja abi Tartu infokeskusest (raekoda), Tartu linnaraamatukogust ja selle harukogudest ning Tartu  vaktsineerimiskeskusest A Le Coq spordihoones. Kaasa tuleb võtta ID-kaart ja ID-kaardi paroolid.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul tunti digitaalse koroonapassi printimise vastu suurt huvi ka Autovabaduse puiesteel olnud vaktsineerimise nõustamispunktis. "Eakad ei tohi jääda sotsiaalsesse isolatsiooni selle pärast, et neil pole võimalust või oskusi koroonapassi alla laadida. Linnavalitsus ja partnerid pakuvad erinevaid kohti, kus eakal on võimalik kasutada arvutit ja saada tehnilist nõu koroonapassi printimiseks," ütles Lees. 

Vaktsineeritust, läbipõdemist või negatiivset koroonatesti saab tõendada patsiendiportaalist (digilugu.ee) saadava tõendiga.

  • Digitaalse tõendiga nutitelefonis - saab alla laadida patsiendiportaalist (digilugu.ee).
  • Väljaprinditud tõendiga - saab välja trükkida patsiendiportaalist (digilugu.ee). Selle välja trükkimiseks saab Tartus abi küsida ülalmainitud kohtadest.

Vaktsineeritust saab tõendada ka:

  • Paberkandjal vaktsineerimispassiga (kollane pass) - väljastab vaktsiini teinud tervishoiutöötaja (pereõde, vaktsineerimiskeskus, haigla jne). Veenduge, et passi on kantud kõik tehtud vaktsiinidoosid.

Rohkem infot: https://www.kriis.ee/et/vaktsineerimistoend

Lisainfo: Tartu abilinnapea Mihkel Lees, tel 5564 1996

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 02.08.2021