Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu renoveerib koduta loomade varjupaika

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

koer

7. detsember 2022 / Tartu koduta loomade varjupaiga uue hoone ehitus on jõudnud sarikapeoni. Renoveerimistöid tehakse varjupaigas kokku 1,6 miljoni euro eest.

Roosi tänaval asuvas koduta loomade varjupaigas demonteeriti vana pääslahoone ja selle asemele kerkib uus hoone, mille sarikapidu peetakse neljapäeval, 8. detsembril kell 13. Ehitatavasse hoonesse tulevad õppeklass koolituste ja ürituste korraldamiseks, loomaarsti plokk ja kontoriruumid. Varjupaiga territooriumil uuendatakse jalutusaedikud ning rajatakse uued parklad, välistrassid ja -valgustus, osaliselt rekonstrueeritakse ka olemasolev piirdeaed.

„Tulevaks suveks, mil rekonstrueerimistööd lõpetatakse, on loomade hoiu- ja ravivõimalused Tartu varjupaigas oluliselt paremad, samuti paranevad siinsete töötajate ja nende abiliste töötingimused,“ sõnas Tartu abilinnapea Raimond Tamm. „Tartu koduta loomade varjupaik on Lõuna-Eestis oluline teenusepakkuja - lisaks Tartu linnale on varjupaik lepingupartneriks veel 15 vallale.“

Viimastel aastatel on varjupaigast aastas keskmiselt läbi käinud ligi 1400 looma, sh üle 1000 kassi ja ligi 300 koera.

Tartu koduta loomade varjupaiga rekonstrueerimistööde kogumaksumus on  1 627 945 eurot, millest 997 945 eurot tuleb Tartu linnalt ja 630 000 eurot maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 07.12.2022