Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu tähistab liikuvusnädalat bussidisko ja tasuta bussisõiduga

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu liikuvusnädal 2023 Foto: Mana Kaasik

12. september 2023 / Tartu tähistab 16.–22. septembril üle-euroopalist liikuvusnädalat. 15. septembril toimub liikuvusnädalat sissejuhatav bussidisko, müügile tulevad uue kujundusega bussikaardid, algab "Kiida bussijuhti" kampaania ning nädala lõpetavad liiklusohutuse koolitus, arutelu ja kergliikurite ühissõit.

Euroopa liikuvusnädalaga kutsutakse kõiki inimesi üles käituma keskkonnasäästlikumalt, liikuma aktiivselt ning väärtustama tervist, asendades autosõidud ühistranspordi, jalgratta, tõukeratta või mõne muu alternatiivse liikumisvahendiga. Liikuvusnädalal on sõit linnaliinibussidega kõigile tasuta.

15. septembril õhtul kell 19-22 toimub Küüni ja Uueturu tänava ristil bussidisko. Kohal on linnaliinibussid, sh saab uudistada Stencibility kleepsubussi ja tutvuda huvitavate Tartu linnaliinibussi ajaloofaktidega. Lisaks saab testida oma reaktsioonikiirust ja katsetada sõitmist kastiratastega. Muusikat mängivad DJ-d Dr. PhilGood & the Accountant ning DJ Duo ÖÖ. Tänavatoitu pakub Peas Out.

16. septembrist 30. septembrini saavad kõik sõitjad kiita bussijuhte. "Kiida bussijuhti" kampaania eesmärk on tunnustada linnaliinide bussijuhte abivalmiduse, kliendisõbralikkuse ja professionaalsuse eest. Oma hea sõna saab bussijuhile kirja panna Tartu kodulehel www.tartu.ee/kiidabussijuhti.

18. septembril lähevad linnapea ja Tartu kõrgkoolide rektorid ühisele rattasõidule. Ühissõidu eesmärk on tuua tähelepanu liikuvusteemadele, arutada ülikoolide ja linna koostöökohti säästva liikumiskeskkonna teemadel ning näidata eeskuju nii linlastele kui tudengitele.

Rahvusvahelisel autovabal päeval, 22. septembril kell 16 viib Transpordiamet läbi kergliiklejate ohutu sõidu koolituse AHHAA teaduskeskuse ees. Kell 17 toimub AHHAA teaduskeskuses avalik arutelu teemal "Quo vadis, rattalinn Tartu?" ning liikuvusnädala lõpetab kell 18 algav kergliikurite ühissõit teaduskeskuse eest, mida korraldab Tartu Rattaliiklejate Selts.

Liikuvusnädal toob endaga kaasa ka uues kuues bussikaardi. Uue kujundusega bussikaart on võimalik soovijatel kahe euro eest soetada raekoja infokeskusest. Varsti jõuavad kaardid ka R-Kioskisse, Selverisse, Rimisse, Prismasse, Omniva postiasutustesse ja Tartu bussijaama (T-Pilet). Vana kujundusega kaart on jätkuvalt kasutuses ja selle vahetamine ei ole vajalik. Neile, kellel pole kunagi isikustatud bussikaarti olnud, antakse raekoja infokeskusest liikuvusnädala raames juhiloa alusel tasuta uue kujundusega isikustatud bussikaart.

Lisainfo: www.tartu.ee/liikuvusnadal

Sille Võsaste

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5214620

Viimati muudetud 15.09.2023