Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°

Tartu teeb ettevalmistusi Annelinna tänavavalgustuse uuendamiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

tänavavalgustus

7. jaanuar / Annelinna tänavavalgustusvõrgu rekonstrueerimise projekti hakkab koostama riigihanke võitnud Hepta Group Energy OÜ.

Tartu suurimas elurajoonis Annelinnas elab umbes kolmandik linna elanikkonnast, kuid sealne tänavavalgustuse taristu on tänaseks suures osas amortiseerunud ja kohati avariiohtlik. Tartu linnavalitsus esitas Annelinna tänavavalgustuse taristu renoveerimiseks toetuse saamiseks  taotluse SAle Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Projekti raames on kavas rekonstrueerida Sõpruse puiestee ja Mõisavahe tänava vahelise piirkonna tänavavalgustus. Tööde käigus vahetatakse olemasolevad valgustid säästlikumate ja vähem valgusreostust tekitavate leedvalgustite vastu. Ümberehitustööd hõlmavad umbes 950 valgustuspunkti. Samuti uuendatakse amortiseerunud valgustite postid ja kaabeldus. Rekonstrueerimisega soovib linn saavutada olulist elektrienergiasäästu ja töökindlust piirkonna tänavavalgustuses.
Projekti rahastamisotsus selgub sel kevadel ning kui kõik kulgeb plaanipäraselt, siis saab ehitustöödega alustada orienteeruvalt 2020. aasta alguses.

Annelinna tänavavalgustuse rekonstrueerimise projekteerimistööd lähevad maksma 56 278 eurot ning projekti valmimistähtaeg on 2019 september.

Lisainfo: Andrus Reinmann, tänavavalgustuse peaspetsialist, tel 7361 458, 509 3591, Andrus.Reinmann@raad.tartu.ee

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 07.01.2019