Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Toidujagamine avab ajutise toidujagamispunkti Autovabaduse Puiesteel ning kutsub tutvuma toidujagamispunkti jalutustuuril

Tartu Toidujagamise pressiteade

9. juuli 2021 / Laupäeval 10. juulil kell 11 on võimalus tartlastel saada osa ajutise toidujagamispunkti pidulikust avamisest Autovabaduse Puiestee raames. Samas toimub jalutuskäik TT liikme Annaliis Täheväli juhatusel Genialistide toidujagamispunkti juurde.

Autovabaduse Puiesteel osalemine on Tartu Toidujagamise (TT) ja Tartu Linna esimene koostöö. TT sai ettepaneku osaleda Autovabaduse Puiesteel (AP) sel kevadel. Peale mitmeid koosolekuid ja läbirääkimisi on võimalik koostöös linnaga teoks saanud toidujagamispunkti kõigil ürituse raames külastada. Lisaks toimub avamisjärgselt ka jalutustuur, mis tutvustab lähemalt Tartu Toidujagamist ning külastatakse ühiselt Genialistide toidujagamispunkti. Lisaks toimub AV ajal ka teisi toidu päästmisega seotud üritusi.

Toidujagamispunkti rajamine Tartu südalinna toob tähelepanu toidu raiskamise vähendamisele ja annab võimaluse kesklinnas liikuvatele inimestele endale mittevajalikku toitu teistega jagada. Punkti juurde on ülespandud lisaks kasutusreeglitele ja infole, ka kaal ning märkmik, mis võimaldavad külastajal kaaluda oma toidu kogust ning selle kirja panna. Autovabaduse Puiestee järgselt arvutatakse kokku kuu aja jooksul päästetud toidu hulk. Tulemused avalikustatakse Tartu Toidujagamise Facebooki leheküljel www.facebook.com/Foodsharing_Tartu

Tartu Toidujagamine on mittekasumlik liikumine, mis tegutseb tänu vabatahtlikele, kogukonna toetusele ja heade ettevõtete abile. Ka seekord tulid appi erinevad ettevõtted ja üksikisikud, ilma kelleta poleks uus punkt valmis saanud. Ehitusmaterjalideks andis raha Tartu Linn, katusepleki pakkus meile lahkelt Ruukki Eesti Tartu osakond, külmiku laenas A. Le Coq, ehitusega olid abiks Jorma Ratas, Vidrik Kört ja pintsli ja värviga aitas kaasa Maris Paal. Kõiki neid inimesi ühendas TT aktiivne vabatahtlik Keidi Kald, kes ütles raske töö lõppedes eile: "Enne ei hinga ma rahulikult, kui kapp on püsti". Selline erinevate osapoolte koostöö on vastastikune abi ehk mutual aid i.k., mida Tartu Toidujagamine püüab oma tööga arendada. Ühendades jõud, saab viia ellu elu paremaks muutvaid tegevusi ning luua parema kontakt kogukonnaga.

Loodetavasti aitab ajutine punkt toidu raiskamise vähendamisele kaasa ning tutvustab rohkematele inimestele toidu päästmist ning selle jagamise vajadust. Juba enne punkti avamist sai Keidi Kald kõne inimeselt, kes soovis oma ürituselt ülejäävat toitu punkti tuua. Kuna tegemist on ajutise toidujagamispunktiga, siis püüab Tartu Toidujagamine leida sellele uue kodu. Tingimuseks on, et uus paik jagab külmiku töötamiseks elektrit. Jääkapi leidmisel loodab Tartu Toidujagamine taas inimeste headusele ja heldusele.

Lisainfo: Keidi Kald, +372 5665 9239, [email protected]

Viimati muudetud 09.07.2021