Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia taskuhääling „Rukkirääk“ läheb Matsalu loodusfilmide festivalile

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

20. september 2023 / Taskuhäälingu „Rukkirääk“ avalik salvestus toimub 23. septembril Matsalu loodusfilmide festivalil. Avalikul salvestusel vestlevad Veljo Runnel ja Silvia Lotman.

21. Matsalu loodusfilmide festival toimub 20. septembrist kuni 1. oktoobrini 2023 Lihulas ja üle Eesti. 23. septembril kell 14 saab osa võtta Rukkiräägu taskuhäälingu avalikust salvestusest. Harrastusteaduse peaekspert Veljo Runnel ja looduskaitse ekspert Silvia Lotman vestlevad loodusharidusest ja meenutavad enda hariduse omandamise teekonda. Arutamisele tulevad järgmised teemad: kas laps oskab ise looduselt õppida, kas lapsevanem võib loodusharidust takistada, mis eelised on maakohas elamisel?

Taskuhäälingu „Rukkirääk“ saadetes arutlevad külalised loodusest, töökogemustest, seikadest ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia tegemistest. Nimi on inspireeritud omapärasest linnust – rukkiräägust, kes oma krääkimisega on üks tuntuima häälega linde. Arvatakse, et meie igapäevane sõna „rääkima“ (ehk kõnelema) arenes sõnast, mis algselt tähendas räägu rääkimist või muid teravaid hääli.

Taskuhäälingu „Rukkirääk“ avalik salvestus Matsalu loodusfilmide festivalil toimub 23. septembril kell 14 Lihulas festivali välialal. 

 

Viimati muudetud 20.09.2023