Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Tartu uuendab Annelinna tänavavalgustuse

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

tänavavalgustus Foto: Ahto Sooaru

29. jaanuar / Tartu Annelinna tänavavalgustuse rekonstrueerimise projekt sai Keskkonnainvesteeringute Keskuselt positiivse rahastamisotsuse.

2021. aasta suveks saab Tartu suurim elurajoon kaasaegse ja energiasäästliku tänavavalgustuse.
 
Projekti raames rekonstrueeritakse Sõpruse puiestee ja Mõisavahe tänava vahelise piirkonna tänavavalgustus. Tööde käigus vahetatakse olemasolevad valgustid säästlikumate ja vähem valgusreostust tekitavate leedvalgustite vastu. Ümberehitustööd hõlmavad umbes 875 valgustuspunkti. Samuti uuendatakse amortiseerunud valgustite postid ja kaabeldus.
Rekonstrueerimisega soovib linn saavutada olulist elektrienergiasäästu ja töökindlust kogu piirkonna tänavavalgustuses. Aastas loodetakse kokku hoida 371 MWh elektrienergiat.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul on Tartu võtnud suuna kogu linna tänavavalgustuse kaasajastamisele peamise eesmärgiga vähendada valgustuse energiatarvet, keskkonnamõju ning alandada tänavavalgustuse haldus- ja hoolduskulusid. "Kaugemaks sihiks on kohandada kogu linna tänavavalgustus kaasaja nõuetele vastavaks ja viia see uuele tehnilisele tasemele, mis lubab perspektiivis tänavavalgustuse võrgu baasil välja arendada nutikaid tervet linna hõlmavaid lahendusi ja teenuseid," selgitas Tamm.

Annelinna tänavavalgustuse rekonstrueerimise projekti rahastatakse osaliselt Keskkonnainvesteeringute Keskuse vahendusel Euroopa Liidu struktuurivahenditest. Projekteerimistöödega on alustatud ja projekt valmib selle aasta sügiseks. Ehitustöödega on kavas alustada 2020. aasta alguses ning lõpetamise tähtaeg on 2021 juuli.
Annelinna tänavavalgustuse uuendamine läheb maksma üle 2 miljoni euro.

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 7361 213, 515 4738.

Viimati muudetud 29.01.2019