Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartumaa laste ja noorte spordiklubid saavad taotleda tasuta esmaabikohvrit

Benu apteegi pressiteade

11. aprill / Kiire ja adekvaatse esmaabi andmiseks on Tartumaa noorte spordikoolidel ja -klubidel võimalik kuu aja jooksul taotleda endale tasuta professionaalne esmaabikohver.

Projekt “Sajaga spordi eest” ootab avaldusi kuni 10. maini.

 

 

Benu Apteegi eestvedamisel toimuv projekt kutsub üles Tartumaa spordikoole ja -klubisid esitama taotlust treeninggruppide jaoks, kus treenivad lapsed ja noored vanuses 3-16 eluaastat. 
 
Benu Apteegi tegevjuhi Kaidi Kelti sõnul on hea tervis noore eduka sportlase alustalaks. “Meil tegutseb Eestis ligi 2000 spordiorganisatsiooni, kus treenivad lapsed ja noored. Tore on näha, et katvus on hea ja paljud tegutsevad väiksemates piirkondades, kus teinekord püsivad need elus ka tänu kohalike treenerite suurele initsiatiivile, et pakkuda lastele vähemalt mingitki võimalust sportimiseks. Loodame, et siinkohal on meie algatus ja korralikult varustatud esmaabikohver noortele sportlastele suureks toeks,“ rääkis Kelt.
 
Sportlase elu näitab, et isegi targalt treenides ei ole keegi kaitstud vigastuste eest, sest tegijal ikka juhtub. Kelti sõnul on pädevad apteekrid treeningruppide esmaabikohvreid komplekteerides silmas pidanud just noorte sportlaste vajadusi. “Noorte sportlaste seas ülekoormuste ennetamiseks või operatiivselt traumadega toimetulekuks, leiab kohvrist vahendid väiksemate vigastuste ja  marrastuste raviks, suureks abiks on kaasaegsed haavahooldusvahendid, sealhulgas erinevad plaastrid ja sidemed, külmakompressid ja ka desinfitseerimise vahendid,” rääkis Kelt. “Innustame spordikoole- ja klubisid veelgi enam pöörama tähelepanu ja panustama laste ja noorte pikaajalisse heasse tervisesse,” lisas ta.
 
Esmaabikohvrit saavad taotleda erinevate spordialadega tegelevad treeninggrupid, olgu selleks kergejõustik, jalgpall, võrkpall, korvpall või muu ala. Taotlus tuleb täita hiljemalt 10. maiks aadressil www.sajagaspordieest.ee. Kõigi laekunud soovide seast valib ekpertžürii 20. maiks üle Eesti välja 100 treeningruppi või klubi, kes saavad endale isikliku esmaabikohvri. Rohkem infot: www.sajagaspordieest.ee

Viimati muudetud 11.04.2019