Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartus avatakse täna armastusfilmide festival

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Koroona tingimustes toimus ka 2020. aasta festival. Foto: Oliver Kuusk / Tartuff

2. august 2021 / Täna õhtul avatakse Tartus PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff.

Kell 22 Raekoja platsil algaval tseremoonial esinevad AHHAA teadusteater ja tsirkuseartist Maarja Roolaht. Avamine on inspireeritud festivali alateemast, milleks tänavu on teadus. Esilinastub Rao Heidmetsa eksperimentaalne lühianimafilm „Kood”, mis näitab, kuidas rahvatants on meie geeniahelasse sisse kodeeritud.

Koroonaviiruse uue puhangu tõttu tuleb tavapärase 1200 tooli asemel vabaõhukinoks muutuvale Raekoja platsile vaid 600 tooli, mis paigutatakse 2+2 reeglit arvestades. Athena keskuses toimuvatele dokumentaal- ja lastefilmide seanssidele pääsevad ainult need vaatajad, kes on koroonaviiruse vastu vaktsineeritud, haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega.

Kokku on 7. augustini kestva festivali kavas 19 linateost, mis käsitlevad armastuse kõikvõimalikke variatsioone. Mahukast kõrvalprogrammist leiab ligemale 30 üritust. Esimest korda toimuvad Tartuffi suveakadeemia ja filmikriitika suvekool.

Kõik Tartus toimuvad seansid on vaatajatele tasuta.

Teist aastat järjest avab Tartuff ka virtuaalse kinosaali, kus linastub seitse festivali kavas olevat filmi. Filme saab PÖFFi veebikino vahendusel vaadata üle terve Eesti.

Tartuff on Baltimaade suurim vabaõhufilmifestival, mis leiab aset juba 16. korda. Festivali korraldab Pimedate Ööde filmifestival koostöös Tartu filmifondi ja Tartu loomemajanduskeskusega.

Festivali peatoetajad on Tartu linn ja Eesti Teadusagentuur.

Tartuffi filmi- ja ürituste kava vaata https://tartuff.ee/.

Viimati muudetud 02.08.2021