Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartuffi publik valis lemmikuks Norra filmi

Tartu armastusfilmide festivali Tartuff pressiteade

"Diana pulmapidu", Liv (Marie Blokhus) ja Terje (Pål Sverre Hagen) abielluvad. Foto: Foto: kaader filmist

13. august 2021 / PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff publik valis oma lemmikuks kibemagusa kummarduse armastusele – Norra draamakomöödia "Diana pulmapidu".

Charlotte Blomi romantiline film jälgib lapse silmade kaudu tema vanemate abielu, kus tõusud vahetuvad mõõnadega ja pisarad naeruga.

"Tartuff. Sume suveõhtu Raekoja platsil, mõnus sumin ja kohvikutest kostuv klaaside kõlin. Õlale toetatud pea, toolide vahekohas kohtuvad käed ja elevus kohe-kohe algavast värvilisest ja helgest loost, mida jälgides olmemured kuskile kaugele-kaugele ära vajuvad. Täna on see õhtu. "Diana pulmapidu" on täpselt selline lugu," kirjutas filmi kohta Tartu Postimees.

Filmi režissöör saab auhinnaks Mati Karmini skulptuuri "Suudlevad tudengid".

"Diana pulmapeole" järgnesid internetihääletusel avafilm "Väike kala", "Viimane suudlus" ja "Hea abikaasa".

Ööl vastu pühapäeva Tartus ja eile õhtul PÖFFi veebikinos lõppenud festivali populaarseim film oli samuti "Diana pulmapidu", millele järgnesid "Erna on sõjas" ja "Viimane suudlus". Kokku tõi Tartuffi filmiprogramm Raekoja platsile ja Athena keskusesse üle 8000 vaataja, üritusi külastas üle 1500 inimese.

Koroonaviiruse tõttu oli Raekoja platsil vaid 600 istekohta, mida on tavapärasest poole vähem. Athena keskusesse pääses vaid koroonatõendi või negatiivse testitulemusega.

Tartuffi juht Kristiina Reidolv hindas Tartuffi õnnestunuks ja tänas kõiki toetajaid ja ametlikke partnereid, samuti haridus-, teadus- ja kultuuriorganisatsioone, kellega koos valmis põnev programm ning toimusid esmakordselt Tartuffi suveakadeemia ja filmikriitika suvekool. „Väga tänulikud oleme ka Tartuffi publikule vastutustundlikkuse eest, et meil õnnestus festival keerulistel aegadel ohutult läbi viia,” ütles ta.

PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff leidis aset 2.–7. augustini. Festivali fookuses oli tänavu teadus.

Tartuffi korraldab Pimedate Ööde filmifestival koostöös Tartu filmifondi ja Tartu loomemajanduskeskusega.

Festivali peatoetajad on Tartu linn ja Eesti Teadusagentuur.

Publiku lemmikfilmi „Diana pulmapidu” treiler: https://youtu.be/ajFqHlrbGK0.
Festivali fotod: https://www.flickr.com/photos/poffihunt/albums.
Tartuffi kodulehekülg: https://tartuff.ee/.

Viimati muudetud 13.08.2021