Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartus süttib laulu- ja tantsupeo tuli ning toimuvad Tartu tantsupeo etendused

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tantsupeo proov Foto: Ketlin Lääts

16. juuni 2024 / Täna, 16. juunil kell 11 süüdatakse esimese üldlaulupeo mälestuskivi juures Tartu 2024 laulu- ja tantsupeo tuli. Kell 13 teeb laulupeo sünnipaigale Maarja kirikus kummarduse jumalateenistus “Su üle Jumal valvaku”. Kell 16 ja 20 toimuvad tantsupeo “Juure juures” etendused.

Tulesüütamine toimub Narva maanteel Peetri kiriku vastas. Tseremoonial esinevad Haaslava meeskoor ja Eesti Maaülikooli rahvatantsuansambel Tarbatu. Kohapeal tervitavad peolisi Tartu laulu- ja tantsupeo nädala lavastaja Priit Strandberg ja linnapea Urmas Klaas, tule süütavad tantsupeo kunstiline juht Kristel Maruste ja laulupeo kunstiline juht Küllike Joosing.  

Seejärel toimub ühine rattasõit laulupeokirikusse oikumeenilisele jumalateenistusele, mida viib läbi EELK Tartu praostkond. Esinevad Väägvere pasunakoor, Hugo Treffneri Gümnaasiumi segakoor Anima, Tartu koguduste ühendkoor ja vokaalansambel Eluallikas. Kõik huvilised on oodatud ratastel kaasa sõitma, et olla osa laulu- ja tantsupeo traditsioonist tartulikult keskkonnasõbralikul viisil.

Päev kulmineerub tantsupeo etendustega Tartu lumepargis, mis toovad kokku 2300 Tartumaa tantsijat ja 4000 pealtvaatajat. Tantsupeo etendused on välja müüdud ja kohapealset piletimüüki ei toimu. Õhtust etendus algusega kell 20.00 kannab üle Delfi.  

Laulu- ja tantsupeo korraldamist toetavad A. Le Coq, Coop Tartu, Premia/Tallinna Külmhoone, Delfi, Ascar Tartu, Sokisahtel, Danpower, Eesti Rahvusringhääling ja Klassikaraadio ning mitmed teised head koostööpartnerid.   

Galerii Tartu tantsupeo proovidest 15.06.2024. Autor: Ketlin Lääts

Lisainfo: Mari-Liis Koemets, Tartu laulu- ja tantsupeo kommunikatsioonijuht, +372 5345 8898

Viimati muudetud 17.06.2024