Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartus tähistatakse vesinikupäeva põneva programmiga

Vesinikuauto

15. oktoober 2021 / Täna, 15. oktoobril tähistatakse Tartu Ülikooli keemia instituudis viiendat korda vesinikupäeva. Sel korral on vesinikupäeva peateema „Kas vesinik on puuduv lüli teel süsinikuvaba majanduse poole?".

Vesinikupäeval antakse ülevaade vesinikualasest teadus-, arendus- ja rakendustööst maailmas, Euroopas, Eestis ja Tartu Ülikoolis. Käsitletakse vesinikutehnoloogia võimalusi taastuvelektri massiliseks probleemidevabaks integreerimiseks olemasolevate elektrivõrkudega, tema rolli elektrienergia pikemaajaliseks ja sessoonseks või ka aastaringseks salvestamiseks.

Päeva avasõnad ütleb Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ja riigikogu liige Timo Suslov, esineb Eesti Energia peadirektor Hando Sutter, Riigikogu liige ja vesinikutehnoloogiate töörühma juht Annely Akkermann jt.

Vesinikupäeva ettekanded peaksid pakkuma huvi nii energia tarbijatele kui ka inserneridele, kohalike omavalitsuste ja riigiasutuste töötajatele, arengukavade kavandajatele ja koostajatele, teaduse administraatoritele ning teadlastele. Muuhulgas vaadeldakse, kuidas Ameerika Ühendriikide president ja Bideni-Harrise administratsioon kavatsevad kiirendatud korras eelisrahastada fundamentaaluuringuid, kuid eriti energeetikaga ja keskkonna ning tervisekaitsega seotud uuringuid.

Ürituse eesmärgiks on objektiivse pildi andmine protsessidest enamarenenud riikides ja tehnoloogilise ja keskkonnakaitselise läbimurde ülimast vajadusest nii tihedalt asustatud piirkondedes ja suurlinnades kui ka ülimalt saastava tööstuse renoveerimise vajadustest Euroopas, Aasias jne, seega, inimeste teadlikkuse tõstmine ja initsiatiivi algatamine ning vastuseisu nõrgendamine mere- ja maismaa tuuleparkide rajamisele Eestis.

Viies vesinikupäev „Kas vesinik on puuduv lüli teel süsinikuvaba majanduse poole?" toimub täna, 15. oktoobril kell 12 Chemicumis ja on jälgitav veebis.

Päevakava ja esinejad.

Viimati muudetud 15.10.2021