Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Teadlaste Ööl tutvume eksemplariga, mis figureeris Nublu muusikavideos

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia pressiteade

26. september 2023 / Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsub 29. septembril Teadlaste Ööle. Nii loodusmuuseum kui ka botaanikaaed on tavapärasest kauem avatud ja toimuvad eriprogrammid.

Teadlaste Öö festival on teadust populariseerivate sündmuste sari, mille idee on tutvustada teadussaavutusi publikule ja äratada laiemat huvi teaduse vastu. Sel õhtul demonstreeritakse, kuidas on teadus meie igapäevaeluga läbi põimunud. Kõik huvilised saavad osa võtta Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia ekskursioonidest.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis toimub kell 19 ekskursioon zooloogilistesse kogudesse. Zooloogia teadur Villu Soon tutvustab maailma loomaliikide eksemplare ja jagab põnevaid fakte, näiteks millist eksemplari on kasutatud Nublu muusikavideos. Kuni 20 inimest saab avastada kogusid. Kogunemine on muuseumi fuajees. Kell 20 algab muuseumis peredele mõeldud ekskursioon, kus saab rännata Maa eluta ja elusa looduse arenguloo radadel. Muuseumi ekskursiooni osalejate arv on kuni 25 inimest.

Tartu Ülikooli botaanikaaias algab kell 18 ekskursioon avamaal. Loodushariduse spetsialist Margit Hirv tutvustab külastajatele botaanikaaia osakondi ja seal kasvavaid taimi. Osalejate arv on kuni 25 inimest. Kogunemine on kassa juures. Kell 19 toimub botaanikaaia õppeklassis näituse „Taimede lummuses“ kuraatorituur Katrin Puskariga. Näitusele on välja pandud taimedega värvitud tekstiilid, mis on kõik uuskasutusmaterjalid.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed on Teadlaste Ööl, 29. septembril avatud kella 21ni. Sissepääs on tasuta.   

Viimati muudetud 26.09.2023