Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Teede talihooldusest Tartu Tähtvere hajaasustusala piirkonnas

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

6. detsember /

Tartu linna Tähtvere hajaasustusala piirkonnas teeb teedel talihooldustöid Nivoo OÜ (kontaktisik Silver Tiirmaa, tel 5398 6395).
Märja, Haage ja Ilmatsalu tiheasustuste piirkonnas teeb linnale kuuluvate kergliiklusteede talihooldustöid Vlako Hooldus OÜ (kontaktisik Vladimir Kondratjev, tel 506 3277).

Kui küsimusele ei saa vastust või  probleemi ei õnnestu lahendada vastutavate isikute kaudu, palutakse pöörduda teede talihooldustööde linna poolse koordineerija Madis Tammeoru poole (tel 736 1267 või 503 7215) või anda teada Tartu linna heakorratelefonil 1789.

Nagu varasematel aastatel korraldas Tähtvere vallavalitsus, teeb nüüdsest ka Tartu linnavalitsus Tähtvere hajaasustusala piirkonnas talvel vastavalt võimalustele lumetõrjetöid ka erateedel.

Teede hooldustsükli ajad lumetõrjele ei võiks ületada 12 tundi ja erateedel 24 tundi alates lumesaju või tuisu lõpust või lumesaju ajal lumekihi kriitilise paksuse täitumisest.

Tartu linnavalitsus palub Tähtvere hajaasustusala piirkonnas kõigil maa- ja majaomanikel arvestada sellega, et linn ei korralda lumelükkamist ega muud talihooldust:
1)    erateedel, kus on teele paigaldatud sissesõitu keelav või mõni muu edasisõitu keelav liiklusmärk või takistus;
2)    erateedel, mis on nõuetekohaselt tähistamata. Et lumetõrjetööd sujuksid tõrgeteta ning vältimaks tehnika lõhkumist ja kraavi vajumist, palume erateede omanikel tähistada erateede teeservad, mahasõidud, truubid ja ülesõidukohad näiteks tokkidega, mille otsad on värvitud kaugemale nähtava värviga või mille otstesse on paigaldatud helkurpaelad;
3)    õuealadel või õueala piiravast aiast, tarast või hekist seespool, aga ka erateedel, kus puudub tehnika ümberpööramise võimalus või kus võib kahjustada lume all olevat muru või istikuid;
4)    erateedel, kus teele lähemal kui 2 meetrit asuvad põõsad, ilupuud, aed või tara või muud takistused, mis võivad saada kahjustusi või kahjustada tehnikat. Teele kasvanud puuvõrad tuleb piirata vähemalt 3,5 meetri kõrguselt, et hoida ära lumetõrjetehnika kahjustamine.

Erateedel märgistamata objektide kahjustamise korral või märgistuse puudumise tõttu kraavi sõitnud tehnika kahjustuse kulud kannab eratee omanik.

Alevikes tuleb autoomanikel leida oma sõiduki parkimiseks kohad, kus need ei takista lumetõrje töid.

Küsimuste tekkimisel või probleemide ilmnemisel konkreetsete tööde osas palume pöörduda otse piirkonnas lumekoristustööde eest vastutavate isikute poole.

 

Viimati muudetud 02.01.2018