Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Teekattemärgised juhivad autojuhtide ja ratturite tähelepanu jagatud liiklusruumile

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Teekattemärgis Foto: Ove Maidla

30. mai / Sel nädalal alustati Tartu tänavatele uute teekattemärgiste kandmist, mis juhivad nii autojuhtide kui ka jalgratturite tähelepanu sellele, et teineteise suhtes tuleb tähelepanelik olla ning liigeldakse jagatud liiklusruumis.


Tartu tänavatele kantakse ligi 170 märgist.

Uudsed teekattemärgised tehakse nendesse kohtadesse, kus võib sagedamini jalgrattureid kohata ning kus konfliktioht jalgratturi ja mootorsõiduki vahel on kõige suurem. Märgiseid kantakse järgmistele tänavatele: Kastani, Kalevi, Raja, Ravila, Lunini, Veski, Herne, Õnne, Eha, Vanemuise, Kuperjanovi, Kooli, J. Tõnissoni, Kroonuaia sild, Näituse tänav, Viljandi maantee, Tähe, Lai, Jakobi, Aida, Raatuse, Staadioni ja Jaama tänav, Vabaduse puiestee ning Väike ja Suur kaar.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul kasvab ratturite osakaal Tartus pidevalt ning seetõttu peavad liiklejad senisest rohkem üksteisega arvestama. "8. juunist käivitub rattaringlus, mis toob Tartu tänavapilti juurde sadu rattureid ning seetõttu on väga oluline, et nii autojuhid kui ka jalgratturid üksteisesse tähelepanelikult suhtuksid ning oma manöövritest teineteisele märku annaksid," sõnas Tamm.

Rattaringluse tulevastele kasutajatele paneb linnavalitsus südamele, et ka rattaringluse ratastega sõites kehtivad samad liiklusreeglid, mis kõigile jalgratturitele. Jalgratastega tuleb sõita kas jalgrattateedel, kergliiklusteena märgistatud kõnniteedel või sõiduteel. Alla 13-aastane jalgrattur ja tema kuni kaks täiskasvanut saatjat võivad sõita vastavalt liiklusseadusele ka kõnniteel. Vaata Maanteeameti jalgratturi meelespead.

Lisainfo: linnamajanduse osakonna projektijuht Jaanus Tamm, tel 5850 6742  ja Tartu abilinnapea Raimond Tamm, tel 515 4738.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 30.05.2019