Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ukraina sõjapõgenike tasuta sõidu õigus Tartu linnaliinibussides ei pikene

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

28. märts 2023 / 1. aprillist lõpetab Tartu linn Tartus viibivatele sõjapõgenikele Tartu linnaliinibussides üheks aastaks tasuta sõidu õiguse väljastamise. Senini antud tasuta sõidu õigused kehtivad oma aastase perioodi lõpuni.

Aasta tagasi andis Tartu Linnavalitsus välja korralduse, millega anti Tartus viibivatele Ukraina sõjapõgenikele Tartu linna avaliku liiniveo bussides üheks aastaks tasuta sõidu õigus, et neil aidata paremini kohalikku ellu integreeruda. Arvestades asjaolu, et praegu saabub Tartusse Ukraina sõjapõgenikke tunduvalt vähem ning abivajajaid aidatakse vajaduspõhiselt, ei ole tasuta sõidu õiguse andmise meede enam asjakohane. Sõjapõgenikele antud tasuta sõidu õigus kehtib aasta ja lõpeb selle kuu lõpus, mil nad tasuta sõidu õiguse said. Näiteks - kui inimene sai tasuta sõidu õiguse 13. septembril 2022, siis kehtib see 30. septembrini 2023. Edasi see ei pikene ja uutele Tartusse saabuvatele sõjapõgenikele Tartu linnaliinibussides enam tasuta sõidu õigust ei anta.
 
Piletimüüja poolt bussikaardile väljastatud sõjapõgenike soodusgrupp jääb jätkuvalt kaartidele ja see tagab neile tasuta sõidu õiguse mujal Eestis.

Tartu linnaliinide piletiinfo: https://tartu.ee/ru/ceny-biletov

 

Viimati muudetud 28.03.2023