Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Uuel aastal on Tartu jäätmeveos mitmeid muudatusi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

prügikastid Foto: Juhan Voolaid

30. november 2021 / Tartu linnavalitsus on leidnud riigihangete kaudu järgmiseks viieks aastaks korraldatud jäätmeveo jäätmevedajad. Kõigis neljas Tartu veopiirkonnas hakkab teenust pakkuma AS Eesti Keskkonnateenused.

1. jaanuarist 2022. a jätkab AS Eesti Keskkonnateenused 2. veopiirkonnas (Maarjamõisa, Tammelinna, Ränilinna, Variku, Ropka ja Ropka tööstuse linnaosad), millega liidetakse ka Tähtvere maapiirkond, ning alustab tegevust 3. veopiirkonnas (Annelinna linnaosa II osa ja Ihaste linnaosa). 1. veebruarist 2022 alustab sama jäätmefirma teenuse pakkumist ka 1. veopiirkonnas (Tähtvere, Veeriku, Supilinna, Vaksali, Kesklinna ja Karlova linnaosad) AS Eesti Keskkonnateenused AS. Selle aasta suvest on Eesti Keskkonnateenused jäätmevadajaks ka 4. veopiirkonnas.

Linnavalitsuse keskkonnateenistuse juhataja Ülle Maueri sõnul saavad uue vedaja piirkonda jäävad kinnistuomanikud sel nädalal uuelt jäätmefirmalt vastavad teated. "Juhul, kui hiljemalt 10. detsembriks vedajalt mingit infot ei ole saabunud, tuleks kinnistuomanikul endal firma poole pöörduda. Eriti oluline on see nende klientide puhul, kes soovivad ka jäätmemahutit rentida," ütles Mauer.

Oluliseks muudatuseks uuel aastal on biojäätmete kohustuslik eraldi kogumine alates 5 korteriga kinnistutest (seni oli see kohustus alates 10 korteriga kinnistutel). Biojäätmete konteinerit tuleb kümne ja enama korteriga kinnistutel tühjendada vähemalt üks kord nädalas, viie kuni üheksa korteriga kinnistutel võib tühjendussagedus olla üks kord kahe nädala jooksul.

Uuendusena saab järgmisest aastast piirkonna jäätmevedajalt tellida aia- ja haljastujäätmete äravedu, teenust pakutakse aprillist novembri lõpuni. Samuti osutab jäätmevedaja pakendite kogumise teenust.

1. ning 2. jäätmeveopiirkonnas muutuvad konteinerite rendihinnad: senise tasuta kasutamise asemel tuleb nende eest uuest aastast renti maksta.
Jäätmemahuteid võib rentida piirkonna jäätmevedajalt või mõnelt teiselt mahutite rendiga tegelevalt ettevõttelt. Isikliku jäätmemahuti võib soetada piirkonna jäätmevedajalt, mõnelt teiselt teenusepakkujalt või osta poest. Senisel jäätmevedajal on kohustus renditud konteinerid klientide juurest tasuta ära vedada, kuid lisandub tasu konteineri pesu eest. Uus jäätmevedaja toob uued konteinerid kohale tasuta.

Isikliku jäätmekonteineri soetamisel tuleks tähele panna, et mitte kõik kauplustes müüdavad mahutid ei sobi tühjendamiseks kaasaegsete jäätmeveokitega. 80-1100 liitri mahutavusega konteinerid peavad vastama standardile ning nende kõrgus peab olema minimaalselt 860 mm. Konteinerile peab olema märgitud: kirjeldus, standardi number (EN 840-1), maht, haakeseadme tüüp ja lubatud maksimaalne kaal kilogrammides. Kui tekib kahtlus, kas konteiner vastab standardile, on mõistlik enne ostu konsulteerida oma piirkonna jäätmevedajaga. Ilmnenud on, et müügil on ka madalamad kui 860 mm kõrgused konteinerid, kuid need jäätmete äraveoks ei sobi.

Kortermajades, kus korteriomanikud on siiani eraldi mahuteid kasutanud, on soovituslik korraldada jäätmevedu ühiselt ning paigaldada kindlasti ka vanapaberi ja biojäätmete mahutid. Liigiti kogumine on kasulik, kuna vanapaberivedu on tasuta ning biojäätmete vedu on 50% segaolmejäätmete veost soodsam.

AS Eesti Keskkonnateenused edastab piirkonna kinnistuomanikele uue lepingu vormi, hinnakirja ning muu olulise info. Piirkonna jäätmeveolepingut on võimalik allkirjastada jäätmevedaja iseteenindusportaalis. Veebilehelt on võimalik saata andmeid lepingu sõlmimiseks, muuta lepingut, tellida tühjendust jms .

 Rohkem infot jäätmekäitluse kohta leiab Tartu linna kodulehelt.

Lisainfo: keskkonnateenistuse juhataja Ülle Mauer, tel 736 1248, 505 1087; AS Eesti Keskkonnateenused, [email protected], tel. 738 6700.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 30.11.2021