Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Vabariigi aastapäeval saab Tartus Eestile häid soove saata

Tiigi Seltsimaja pressiteade

22. veebruar 2021 / 24. veebruaril saab Tartu Raekoja platsil sõnapuslet mängides Eestile häid soove läkitada ning kahe põneva fototehnoloogia kaasabil toredat talvepäeva jäädvustada. Platsil saab lisaks ilusat isamaalist muusikat kuulata ja lõkketuld nautida, samuti on avatud uisuväljak.

Ajavahemikus kell 10–17 saavad soovijad sõnapuslet mängides kokku panna oma head soovid, tervitused ja soovitused 103-aastaseks saavale sünnipäevalapsele. Tartu Raekoja platsil on ootamas kaks täpselt samasugust komplekti sõnu ja kirjavahemärke, mis abil peaks olema võimalik nii mõnigi sõnum Eestile ära sõnastada (ja seda mitte alati kõige tõsisemas võtmes).
 
Kõik võivad sõnapuslest tekkivad sõnumid ise üles pildistada, kuid Tartu 2024 maamärgi juurde on valmis seatud ka kümnest samaaegselt pildistavast fotokaamerast koosnev Freeze Photobooth ehk Külmutatud Fotokambri lahendus, mille abil valmib väga lühike liikuv pilt ehk minivideojäädvustus. Soovijad saavad klipi endale ka meilile saata. 

Õhtuhämaruses (kell 18–21) kirjutatakse aga Eesti sünnipäeva puhul valgusmaalingu (Light Painting) tehnoloogiat kasutades õhku juba varem valmis sõnastatud head soovid ning ka koos nende sõnumitega on tehnikute abiga võimalik end 24. veebruaril fotodele jäädvustada.  

Sõnapusle mängimise, fotojäädvustuste tegemise ja uisutamise taustaks kõlab terve päeva isamaaline muusika ja põlevad lõkketuled. Vaata lisaks ürituse Facebooki lehelt https://www.facebook.com/events/472817367084883/.

Juhime tähelepanu ka Covid-19 ohutusreeglitele: Raekoja platsil on ruumi hajuda. Tulijatel palume hoida turvalist vahemaad ja kanda tegevustes osaledes ka välitingimustes maski.

Sel aastal jäävad Tartus vabariigi aastapäeval ära mitmed traditsioonilised rahvarohked üritused. Koroonaviiruse leviku tõttu ei toimu pidulikku kontsertaktust, lipu austamise üritust Tähetorni juures ja rahvapidu Raekoja platsil.

Lisainfo:
Maris Peebo
Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond
Tiigi Seltsimaja
506 8770
[email protected]

Viimati muudetud 25.02.2021