Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Vabatahtlikku tööd saab nüüd tunnustada läbi veebirakenduse

Tartu VOCO pressiteade

22. mai 2024 / Kultuuripealinna hooaja hakul valmis rakendus vabatahtlike töö tunnustamiseks. Seda saavad kasutada kõik organisatsioonid, kes soovivad tunnustada aktiivsete vabatahtlike tööpanust.

Volugram projekti raames loodud rakenduse eesmärk on tuua ühte keskkonda kokku vabatahtlikud ja vabatahtlike tööd kasutavad organisatsioonid. Projektijuht Kaire Metsa sõnul on vabatahtliku töö kasu kahepoolne. Lisaks tehtud tööle saab vabatahtlik töö käigus arendada näiteks suhtlemis- ja meeskonnatööoskusi või õppida sootuks midagi uut.

Volugrami rakendus loob ühise platvormi kus töö käigus arenenud oskusi saab hinnata ja tagasisidestada. „Õppida saab ka vabatahtliku töö käigus. Arengu ja töö hindamiseks ning tunnustamiseks ongi uus rakendus loodud. Rakenduse kaudu genereeritakse ka vabatahtliku töö tunnistus, mis laekub otse vabatahtliku e-postkasti,“ selgitas Mets.

Algatus tuli 2024. aasta kultuuripealinnades Tartus, Bodos ja Bad-Ischlis, sest väga suur osa aasta jooksul korraldatavatest üritustest kaasab oma meeskondadesse ohtralt vabatahtlikke. Lisaks kultuurisündmusele on tegemist ka suure kogukondliku ettevõtmisega, kus paljudel on võimalus ise sündmuste korraldusse panustada.Tartu Rakendusliku Kolledži vanemõpetaja Mariliis Maremäe kinnitusel arvestab VOCO vabatahtliku töö raames omandatud oskusi õppetöö osana. „Näiteks on meil just kultuuripealinna aasta eel loodud valikaine, et suurendada õppijate huvi vabatahtlikku tööd teha. Meie tunnistame ka väljaspool koolimaja omandatud oskusi ja kogemusi. Loodan, et neid õppeasutusi või organisatsioone on teisigi.“

Vabatahtlike tunnustamise rakendus on loodud kõigis tänavuste kultuuripealinnade keeltes ning selle kasutamiseks tuleb siseneda lehele volugram.eu, mille kaudu saavad vabatahtlikku tööd pakkuvad koordinaatorid luua konto oma projekti/sündmuse tarbeks. Vaata lühitutvustust VOCO kodulehel.

Rakendus loodi Tartu Rakendusliku Kolledžis ja selle valmimist rahastas EL Erasmus+ programmi koostööprojekt „Developing volunteering as a part of individual learning path“.

Viimati muudetud 22.05.2024