Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Vanemuise tänava rekonstrueerimine on graafikus

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

12. august / Juba kevadel tehnovõrkude ehitusega alanud Vanemuise tänava rekonstrueerimine on täies hoos ning paralleelselt jätkatakse nii tehnovõrkude kui ka teekatte ehitust. 2020. aasta sügiseks saab Vanemuise tänavast oluline kergliiklusmarsruut kesklinna ja Vaksali linnaosa vahel.

Milline saab täielikult uuenenud Vanemuise tänav olema 2020. aasta sügiseks, saab vaadata valminud animatsioonist (InfraBIM OÜ).

Abilinnapea Raimond Tamme sõnul kujuneb Vanemuise tänavast kergliikluse tuiksoon, kus on mugav liikuda nii jalgsi kui ka jalgrattaga. "Hoogne jalg- ning jalgrattateede rajamine on linnas tervikuna muutnud rattaga liikumise märkimisväärselt lihtsamaks ja ohutumaks ning seetõttu on jalgratturite osakaal linnaliikluses aasta-aastalt kasvanud. Jätkame ka edaspidi uute jalg- ning jalgrattateede rajamist ja loogilist omavahelist ühendamist, et kergliiklejate olukorda linnas veelgi paremaks muuta," lisas Tamm.

Vastavalt Vanemuise tänava rekonstrueerimisprojektile on tänaval eelistatud jalg- ja jalgrattaliiklus. Mõlemale tänava poolele rajatakse sõiduteega samas tasapinnas olevad jalgrattarajad. Kõnniteedele paigaldatakse sillutiskivikate. Vanemuise teatri esise platsi ja Uueturu tn lõigu katendiks on ette nähtud klinker- ja  täringukivid. Lõiguti  rajatakse ühele poole teeserva parkimistaskud. Tänaval laiendatakse sademeveekanalisatsiooni ja rekonstrueeritakse tänavavalgustus.

Olulisel määral muutuvad Vanemuise tänava liikluskorralduspõhimõtted. Lõigus Vaksali tn – Pepleri tn säilib kahesuunaline liiklus, lõigu ulatuses on ette nähtud 1+1 sõidurada ning mõlemal pool teeservas jalgrattarajad. Pepleri tn ja Ülikooli tn vahelises lõigus on alates Pepleri tänavast ette nähtud ühesuunaline liiklus Ülikooli tn suunas. Kogu Vanemuise tänaval kehtestatakse sõidukiiruseks 30 km/h. Pepleri ja Vanemuise tn ristmikule tuleb foor.

Rekonstrueerimistööd on kavandatud aastatele 2019-2020 ning on jagatud kahte etappi.

  • Tänavu rekonstrueeritakse Akadeemia ja Vaksali tänava vaheline lõik.
  • 2020. aastal rekonstrueeritakse Ülikooli ja Akadeemia tänava vaheline lõik ning Uueturu tänav.

Vanemuise ja Uueturu tänavat rekonstrueerib Asfaldigrupp OÜ, omanikujärelevalvet teeb OÜ Lacados, inseneriosa projekteerija on Tinter-Projekt OÜ, maastikuarhitektuurse osa projekteerija AB Artes Terrae OÜ.

Lisainfo:  teedeteenistuse peaspetsialist Siim Mitt, tel 7361 332, 5804 8636, Siim.Mitt@raad.tartu.ee, www.tartu.ee/vanemuise-tn

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 12.08.2019