Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Veel on võimalik kandideerida vaimset tervist väärtustava tööandja märgisele

MTÜ Peaasjad pressiteade

Vaimset tervist väärtystav organisatsioon

21. september 2023 / Kuni esmaspäevani, 25. septembrini saavad organisatsioonid kandideerida vaimset tervist väärtustava organisatsiooni märgisele.

„Töötajad ootavad praegu tööandjalt palju enamat kui vaid füüsilise tervise toetamine ja edendamine. Sama oluliseks on muutunud vaimse tervise ja heaolu hoidmine. Soovime tunnustada tööandjaid, kes teevad pingutusi selle nimel,“ selgitas Peaasi.ee organisatsioonide vaimse tervise arenguprogrammi juht Signe Sillasoo.

Märgisele on oodatud kandideerima nii ettevõtted, avalik-õiguslikud organisatsioonid, MTÜd, sihtasutused kui ka haridusasutused. 

Praeguseks on märgisele kandideerimiseavalduse esitanud enam kui 70 organisatsiooni, neist kõige enam organisatsioonid, kus töötab 50-250 inimest. Märgisele kandideerijate seas on hetkel ülekaalus ettevõtted.

„Kõigist märgisele kandideerijatest moodustavad ettevõtted 67%,  väiksem huvi on olnud haridus- ja riigiasutustel,“ ütles Signe Sillasoo ja lisas „ Koolides, kus on suur konkurents õpetajate pärast, võib vaimset tervist väärtustava organisatsiooni märgis olla eeliseks teiste koolide ees õpetajate värbamisel.“

Vaimset tervist väärtustava organisatsiooni märgisele kandideerimiseks tuleb täita ankeet hiljemalt 25. septembriks: https://peaasi.ee/vaimse-tervise-margis/

Peaasi.ee välja antava vaimset tervist väärtustava organisatsiooni märgise järgi tunneb edaspidi ära tööandjaid, kes on loonud kindlad juhised ja tööprotsessid töötajate vaimse tervise toetamiseks. Näiteks on töökeskkonnas loodud ruumid puhkamiseks, on tagatud piisav töökoormus ja loodud asenduste süsteem puhkuste ajaks, töötajatel on selged rollid, neid kaastakse otsustusprotsessidesse ning kollektiivis räägitakse omavahel aeg-ajalt teadlikult ka vaimse tervise teemadel. Lisaks on olemas näiteks vaimse tervise hea tava, samuti tegutsemisplaan töötaja vaimse tervise raskuste korral töö ümberkorraldamiseks.

Peaasi.ee kuulutab märgise saajad välja oktoobri alguses. Märgise taotlemine on kõigile organisatsioonidele tasuta. 

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasi.ee on pälvinud oma tegevusega 2020. aasta tervisesõbra tiitli ning presidendi sotsiaaltöö aastapreemia. 2020. aasta lõpus tunnustati Peaasi.ee-d kodanikuühiskonna aasta tegija ja aasta vabaühenduse tiitlitega.

Viimati muudetud 21.09.2023