Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Vorbuse-Kardla bussiliinide 103 ja 108 asemel saab nüüdsest kasutada nõudeliini teenust 

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Buss Foto: Mana Kaasik

27. detsember 2021 / 10. jaanuarist lõpetab Tartumaa Ühistranspordikeskus maakonnaliinide 103 ja 108 teenindamise ning sõitjad saavad kasutada samal marsruudil sõitvat nõudeliini teenust. 

Liinide 103 Tartu – Vorbuse – Tartu ja 108 Tartu – Vorbuse – Kärnise – Vorbuse – Tartu teenindamine lõpetatakse, sest Tartu linn avas selle aasta novembris samal marsruudil sõitva nõudeliini. Liin teenindab peatusi Mudaniku, Tamme, Kardla kool, Kärnise, Iie, Soomeküla, Tõnise, Kivisäki, Külasüda, Vorbuse, Tiksoja, Muide, Vorbuse tee, Metsamaja, Tartu näitused, Maaülikooli, Kreutzwaldi, Hurda, Palmihoone, Vabadussild, Raeplats, Vabaduse puiestee ja Soola.

Veidi rohkem kui kuu aja jooksul on nõudeliini teenust kasutanud 532 sõitjat ning pendelliin on linna ja maapiirkonna vahel läbinud 3680 kilomeetrit.

"Meil on hea meel, et uudne teenus on väga hästi vastu võetud ja oleme saanud positiivset tagasisidet. On väga tõenäoline, et pärast pilootprojekti lõppu nõudeliini teenus jätkub ning praegu selgitame, kas nõudetranspordiga teenindatav ala suureneb. Tartu elanikud väärivad parimat lahendust," ütles Tartu Linnatranspordi juhataja Roman Meeksa.

Tarkvaraplatvormi VEDAS arendanud ettevõtte Modern Mobility esindaja Tanel Talve sõnas, et nõudluspõhise transpordi teenus on oluline täiendus tavapärasele liinivõrgule. "Uus teenus võimaldab üle vaadata kogu ühistranspordi võrgu ning pakkuda paremaid lahendusi. Oluline on jätkata nõudluspõhise teenusemudeli ja tarkvara VEDAS arendamist, et see oleks veelgi mugavam nii reisijatele kui ka transpordi korraldajatele," ütles Talve.

Nõudepõhise ühistranspordi kasutamiseks tuleb eelnevalt teenusele registreeruda kodulehel www.tartu.ee/noudeliin. Kui teenust kasutada soovijal puudub ligipääs arvutile, on võimalik registreeruda ja teenust kasutada helistades infotelefonile 1789 (E-R kell 8-18). Pärast registreerimist luuakse reisijale kasutajakonto ning edastatakse ligipääs nõudetranspordi veebikeskkonnale tartu.vedas.ee/login.

Nõudeliini teenust saab kasutada iga päev kell 7-21. Bussi tellimus tuleb registreerida vähemalt kolm tundi enne planeeritud väljumist. Reisi registreerimisel tuleb esitada oma sõidu algus- ja lõpp-punkt ning soovitud saabumise või väljumise kellaaeg. 

Vastavalt juba registreeritud reisidele pakutakse reisijale kas olemasolevat väljumist või kui pakutav väljumine erineb soovitud väljumisest rohkem kui 20 minutit, luuakse reisijale uus väljumine. Iga registreerunud kasutaja saab bussis reserveerida ühe koha. Tellimused, mis väljuvad hommikul enne kella 10 või nädalavahetusel, tuleb esitada eelneval tööpäeval kella 18ks.

Nõudluspõhine ühistranspordi teenus käivitati kuuekuuse pilootprojektina eelmise aasta novembris ja on sel perioodil kasutajatele tasuta.

Viimati muudetud 29.09.2022