Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Volikogu liikmed

Volikogu ülevaade
Osavõtt istungitest
Tasud ja hüvitused
Kontaktid

Linnavolikogu IX koosseisu ülevaade

Linnavolikogu liikmed valitakse iga nelja aasta tagant oktoobrikuu kolmandal pühapäeval toimuvatel kohalike omavalitsuste volikogude valimistel. Volikogu liikmed on omavalitsuse pädevusse kuuluvate küsimuste otsustamisel sõltumatud ja juhinduvad oma tegevuses seadustest, linna õigusaktidest ning linnaelanike huvidest ja vajadustest.

Volikogu ainupädevuses on muuhulgas linna arengukava, eelarvestrateegia ja linnaeelarve vastuvõtmine ja muutmine, kohalike maksude kehtestamine, toetuste andmise ja teenuste osutamise kordade kehtestamine, laenude võtmine ja paljud teised küsimused.

Linnavolikogu liikmete arvu määrab eelmine volikogu koosseis, Tartu-suuruses linnas peab volikogus olema vähemalt 31 liiget. Alates 1989. aastal toimunud valimistest on Tartu volikogu olnud 49-liikmeline.

Viimased kohalikud valimised toimusid 15. oktoobril 2017. Tartu linna valimiskomisjon registreeris linnavolikogu liikmed 31. oktoobril ning IX koosseisu volitused algasid 1. novembril 2017.  Samast ajast on endine Tähtvere vald haldusreformi tulemusel osa Tartu linnast.

Tartu volikogu IX koosseisus on viie erakonna ja kahe valimisliidu esindajad. Reformierakond sai volikokku 20,  Sotsiaaldemokraatlik Erakond kaheksa, Keskerakond seitse, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kuus ning  Isamaa Erakond (kuni 2. juunini 2018 oli erakonna nimi Isamaa ja Res Publica Liit) kolm kohta. Valimisliidul Tartu Heaks on kolm ja valimisliidul Tartu Eest kaks esindajat.

Koalitsioonilepingu.pdf sõlmisid 29. oktoobril 2017 Reformierakond ja Keskerakond. Ühtlasi sõlmiti koostööprotokoll valimisliiduga Tartu Eest.
Koalitsioon lagunes Reformierakonna algatusel 2020. aasta jaanuaris, kuna mitu kuud kestnud erimeelsused Keskerakonna Tartu piirkonnas mõjutasid negatiivselt koostööd linna juhtimisel. Uue koalitsiooni moodustasid Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond, kes sõlmisid koalitsioonilepingu 10. veebruaril 2020.

Linnavolikogu esimees oli 19. veebruarini 2020 Aadu Must (Keskerakond), 20. veebruaril valiti volikogu esimeheks Lemmit Kaplinski (Sotsiaaldemokraatlik Erakond)  Volikogu aseesimees on Ene Ergma (Reformierakond).

Volikogus on neli fraktsiooni. Kuna fraktsiooni suuruse alampiiriks on linna põhimääruses seatud viis liiget, ei ole fraktsiooni Isamaal ning valimisliitude saadikurühmadel. Linnaelu valdkondade nagu planeerimine, keskkond, linnamajandus, rahandus, ettevõtlus, kultuur, haridus jne küsimuste arutamiseks on volikogus kaheksa alatist komisjoni.

Volikogu tegevuse olulisemad alusdokumendid on:
kohaliku omavalitsuse korralduse seadus
Tartu linna põhimäärus

LINNAVOLIKOGU LIIKMED (millises nimekirjas kandideerisid):

Reformierakond:
1. Laura Danilas
2. Ene Ergma
3. Tamara Hristoforova
4. Veljo Ipits
5. Harri Jallajas
6. Helmer Jõgi
7. Triin Anette Kaasik
8. Toomas Kapp
9. Indrek Katušin
10. Krõõt Kiviste
11. Ants Laaneots
12. Verni Loodmaa
13. Senta-Ellinor Michelson
14. Nikolai Männik
15. Andrus Punt
16. Jüri Sasi
17. Kristo Seli
18. Toomas Tein
19. Tiia Teppan
20. Kristjan Tiirik

SDE:
1. Ants Johanson
2. Toomas Jürgenstein
3. Lemmit Kaplinski
4. Kadri Leetmaa
5. Ott Maidre
6. Heljo Pikhof
7. Karl Pütsepp
8. Piret Uluots

Keskerakond:
1. Jelena Frunze
2. Rein Kokk
3. Aadu Must
4. Irina Panova
5. Nikolai Põdramägi
6. Marina Riisalu
7. Vladimir Šokman

Valimisliit Tartu Eest:
1. Margus Jaanovits
2. Vahur Kalmre
 

EKRE:
1. Indrek Hirv
2. Indrek Kalda
3. Jaan Willem Sibul
4. Indrek Särg
5. Kaja Tarto*
6. Heiki Vilep
* 21.02.19 astus EKRE fraktsioonist välja, liitus 2020 jaanuaris Isamaa Erakonnaga

Isamaa Erakond:
1. Argo Annuk
2. Anneli Kannus
3. Peeter Laurson*
* veebruaris 2020 astus erakonnast välja

Valimisliit Tartu Heaks:
1. Merle Jääger
2. Jüri Kõre
3. Kalle Pilt

Linnavolikogu liikmete kontaktid.


Info volikogu koosseisu muudatuste kohta.

Linnavolikogu istung raekoja saalis
Linnavolikogu istung raekoja saalis

Viimati muudetud 20.05.2020

 

Linnavolikogu liige Kandideerimisnimekiri Volituste periood (kui märkimata, siis koosseisu algusest 01.11.2017 katkematult) Istungeid/osalenud
Argo Annuk Isamaa Erakond 07.01.2019 - 15.01.2019;
27.04.2019 - ...
13/10
Laura Danilas Reformierakond   35/32
Ene Ergma Reformierakond   35/32
Jelena Frunze Keskerakond   35/34
Indrek Hirv Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 01.11.2017 - 15.11.2017
03.04.2018 - 01.11.2018
05.03.2019 - 31.10.2019
01.04.2020 - ...
18/16
Tamara Hristoforova Reformierakond   35/34
Veljo Ipits Reformierakond   35/32
Margus Jaanovits Valimisliit Tartu Eest 08.01.2020 - ... 5/5
Harri Jallajas Reformierakond   35/34
Ants Johanson Sotsiaaldemokraatlik Erakond 18.02.2020 - ... 3/3
Helmer Jõgi Reformierakond 07.10.2019 - 11.02.2020
16.05.2020 - ...
6/6
Merle Jääger Valimisliit Tartu Heaks   35/21
Toomas Jürgenstein Sotsiaaldemokraatlik Erakond 01.11.2017 - 02.11.2017
04.03.2019 - ...
15/14
Triin Anette Kaasik Reformierakond 01.11.2017 - 21.05.2018
22.08.2018 - ...
32/24
Indrek Kalda Eesti Konservatiivne Rahvaerakond   35/23
Vahur Kalmre Valimisliit Tartu Eest 07.11.2018 - 02.07.2019
04.12.2019 - ...
17/16
Anneli Kannus Isamaa Erakond 06.12.2018 - 07.01.2019
11.04.2019 - ...
16/11
Lemmit Kaplinski Sotsiaaldemokraatlik Erakond   35/33
Toomas Kapp Reformierakond   35/35
Indrek Katušin Reformierakond 09.11.2017 - 17.02.2020
21.05.2020 - ...
32/25
Krõõt Kiviste Reformierakond 02.11.2017 - 17.02.2020
18.05.2020 - ...
33/26
Rein Kokk Keskerakond   35/34
Jüri Kõre Valimisliit Tartu Heaks   35/31
Ants Laaneots Reformierakond   35/27
Peeter Laurson Isamaa Erakond   35/35
Kadri Leetmaa Sotsiaaldemokraatlik Erakond   35/28
Verni Loodmaa Reformierakond   35/28
Ott Maidre Sotsiaaldemokraatlik Erakond   35/31
Senta-Ellinor Michelson Reformierakond   35/34
Aadu Must Keskerakond   35/34
Nikolai Männik Reformierakond 12.11.2017 - 13.11.2017
13.02.2018 - ...
30/28
Irina Panova Keskerakond   35/35
Heljo Pikhof Sotsiaaldemokraatlik Erakond   35/24
Kalle Pilt Valimisliit Tartu Heaks 07.06.2019 - ... 12/10
Andrus Punt Reformierakond 12.11.2017 - ... 34/33
Nikolai Põdramägi Keskerakond   35/34
Karl Pütsepp Sotsiaaldemokraatlik Erakond 18.02.2020 - ... 3/3
Marina Riisalu Keskerakond 02.11.2017 - ... 35/33
Jüri Sasi Reformierakond 12.11.2017 - 13.02.2018
21.05.2018 - 22.08.2018
14.09.2018 - 01.10.2018
12.04.2019 - ...
21/21
Kristo Seli Reformierakond   35/32
Jaan Willem Sibul Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 01.11.2019 - ... 8/8
Indrek Särg Eesti Konservatiivne Rahvaerakond   35/33
Vladimir Šokman Keskerakond   35/35
Kaja Tarto Eesti Konservatiivne Rahvaerakond   35/31
Toomas Tein Reformierakond   35/25
Tiia Teppan Reformierakond 01.11.2017 - 12.11.2017
01.10.2018 - ...
21/19
Kristjan Tiirik Reformierakond   35/35
Piret Uluots Sotsiaaldemokraatlik Erakond 20.04.2018 - ... 26/25
Heiki Vilep Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 15.11.2017 - 03.04.2018
01.11.2018 - 05.03.2019
16.04.2018 - ...
25/20
Volitused peatatud või lõpetatud Kandideerimise nimekiri Volituste periood Istungeid/osalenud
Malle Blumenau Reformierakond 01.11.2017 - 02.11.2017 0/0
Hele Everaus Reformierakond 01.11.2017 - 11.04.2019 21/18
Martin Hallik Sotsiaaldemokraatlik Erakond 01.11.2017 - 30.08.2018 13/11
Margus Hanson Reformierakond 18.02.2020 - 15.05.2020 2/2
Ruuben Kaalep Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 01.11.2017 - 15.04.2019 21/20
Gea Kangilaski Sotsiaaldemokraatlik Erakond 01.11.2017 - 13.02.2020 32/25
Ragnar Kekkonen Reformierakond 02.11.2017-09.11.2017
13.02.2018-01.10.2019
22/20
Mika Arto Juhani Keränen Reformierakond 12.02.2020 - 20.05.2020 3/3
Hannes Klaas Valimisliit Tartu Eest 01.11.2017 - 07.01.2020 30/29
Urmas Klaas Reformierakond 01.11.2017 - 12.11.2017 1/1
Jarno Laur Sotsiaaldemokraatlik Erakond 01.11.2017 - 20.04.2018 9/6
Marju Lauristin Sotsiaaldemokraatlik Erakond 01.11.2017 - 08.03.2019 20/17
Mihkel Lees Reformierakond 01.11.2017 - 14.09.2018 14/14
Eva Loskit Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 01.11.2017 - 30.03.2020 33/33
Mihhail Lotman Isamaa Erakond 01.11.2017 - 26.04.2019 22/12
Jaak Nigul Isamaa Erakond 09.11.2017 - 05.12.2018 15/9
Martin Parmas Reformierakond 13.11.2017 - 13.02.2018 4/4
Aivar Riisalu Isamaa Erakond 01.11.2017 - 09.11.2017 1/1
Jüri-Ott Salm Valimisliit Tartu Heaks 01.11.2017 - 06.06.2019 23/21
Valvo Semilarski Reformierakond 01.11.2017 - 02.11.2017 0/0
Tarvo Siilaberg Isamaa Erakond 15.01.2019 - 11.04.2019 3/2
Auli Solo Reformierakond 18.02.2020 - 17.05.2020 2/2
Artjom Suvorov Keskerakond 01.11.2017 - 02.11.2017 0/0
Raimond Tamm Reformierakond 01.11.2017 - 12.11.2017 1/1
Asko Tamme Sotsiaaldemokraatlik Erakond 30.08.2018 - 04.03.2019
08.03.2019 - 13.02.2020
19/18
Tanel Tein Valimisliit Tartu Eest 01.11.2017 - 07.11.2018
02.07.2019 - 03.12.2019
18/15

Viimati muudetud 22.05.2020

Tasud ja hüvitused linnavolikogus

Volikogu esimehe, aseesimehe, komisjoni esimehe ja fraktsiooni esimehe tasu ning hüvitused otsustab volikogu.

  • linnavolikogu esimehe tasu on 4000 eurot kuus;
  • linnavolikogu aseesimehe tasu on 1000 eurot kuus;
  • komisjoni esimehe tasu on 300 eurot kuus;
  • fraktsiooni esimehe tasu on 300 eurot kuus.

Volikogu liikmele makstakse:

  • 64 eurot istungil osalemise eest (volikogu koosseisu esimese istungi eest tasu ei maksta);
  • volikogu liikme ülesannete täitmise eest kuutasu 32 eurot (välja arvatud kuud, kui volikogu istungeid ei toimu);
  • volikogu ülesannete täitmisel tehtud kulutuste eest hüvitist esitatud dokumentide alusel.

Volikogu komisjoni liikmele makstakse:

  • 20 eurot komisjoni koosolekul osalemise eest;
  • 3 eurot komisjoni elektroonilisel koosolekul osalemise eest.
     

Vaata lisaks

Linnavolikogu liikmetele tasu ja hüvituste maksmise kord
Linnavolikogu esimehele ja aseesimehele tasu ja hüvituse määramine
Komisjoni esimehe tasu määramine
Fraktsiooni esimehe tasu määramine

Viimati muudetud 19.02.2020

Argo Annuk

-

526 3662

Isamaa Erakond

Arengu- ja planeerimiskomisjon, Rahanduskomisjon

Laura Danilas

-

513 5379

Eesti Reformierakond

Hariduskomisjon, Keskkonnakomisjon, Majanduskomisjon

Ene Ergma

-

5322 6872

Eesti Reformierakond

Hariduskomisjon

Jelena Frunze

-

5629 4240

Eesti Keskerakond

Hariduskomisjon, Majanduskomisjon

Indrek Hirv

-

-

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Arengu- ja planeerimiskomisjon, Majanduskomisjon

Tamara Hristoforova

-

506 8811

Eesti Reformierakond

Hariduskomisjon, Kultuurikomisjon

Veljo Ipits

-

516 5225

Eesti Reformierakond

Arengu- ja planeerimiskomisjon

Merle Jääger

-

-

Valimisliit Tartu Heaks

Kultuurikomisjon

Margus Jaanovits

-

551 3715

Valimisliit Tartu Eest

Rahanduskomisjon

Harri Jallajas

-

5330 1360

Eesti Reformierakond

Sotsiaalkomisjon

Helmer Jõgi

-

510 0452

Eesti Reformierakond

Arengu- ja planeerimiskomisjon, Kultuurikomisjon

Ants Johanson

-

505 7303

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Rahanduskomisjon

Toomas Jürgenstein

-

5562 9938

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Kultuurikomisjon

Triin Anette Kaasik

-

507 2308

Eesti Reformierakond

Sotsiaalkomisjon

Indrek Kalda

-

503 1013

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Kultuurikomisjon

Vahur Kalmre

-

504 3461

Valimisliit Tartu Eest

-

Anneli Kannus

-

551 2837

Isamaa Erakond

Hariduskomisjon

Lemmit Kaplinski

736 1200

511 8619

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Arengu- ja planeerimiskomisjon

Toomas Kapp

-

504 3415

Eesti Reformierakond

Majanduskomisjon, Rahanduskomisjon

Indrek Katušin

-

511 6917

Eesti Reformierakond

Arengu- ja planeerimiskomisjon, Rahanduskomisjon

Krõõt Kiviste

-

509 0030

Eesti Reformierakond

Hariduskomisjon, Keskkonnakomisjon, Kultuurikomisjon

Rein Kokk

-

509 3451

Eesti Keskerakond

-

Jüri Kõre

-

5340 2123

Valimisliit Tartu Heaks

Rahanduskomisjon

Ants Laaneots

-

506 6175

Eesti Reformierakond

-

Peeter Laurson

-

515 6575

Isamaa Erakond

Majanduskomisjon

Kadri Leetmaa

-

5569 4019

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Arengu- ja planeerimiskomisjon

Verni Loodmaa

-

503 4722

Eesti Reformierakond

Arengu- ja planeerimiskomisjon, Majanduskomisjon

Ott Maidre

-

553 4717

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Keskkonnakomisjon

Nikolai Männik

-

506 4287

Eesti Reformierakond

Keskkonnakomisjon, Majanduskomisjon, Revisjonikomisjon

Senta-Ellinor Michelson

-

515 5534

Eesti Reformierakond

Sotsiaalkomisjon

Aadu Must

-

515 7138

Eesti Keskerakond

Rahanduskomisjon

Irina Panova

-

5354 4905

Eesti Keskerakond

Sotsiaalkomisjon

Heljo Pikhof

-

511 9637

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Sotsiaalkomisjon

Kalle Pilt

-

5660 6663

Valimisliit Tartu Heaks

Revisjonikomisjon

Nikolai Põdramägi

-

520 1285

Eesti Keskerakond

Keskkonnakomisjon, Kultuurikomisjon, Revisjonikomisjon

Andrus Punt

-

5833 5799

Eesti Reformierakond

Hariduskomisjon, Keskkonnakomisjon, Revisjonikomisjon

Karl Pütsepp

-

5326 4686

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Revisjonikomisjon

Marina Riisalu

-

504 4111

Eesti Keskerakond

Arengu- ja planeerimiskomisjon

Indrek Särg

-

512 1190

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Hariduskomisjon, Rahanduskomisjon

Jüri Sasi

-

505 7309

Eesti Reformierakond

Hariduskomisjon, Sotsiaalkomisjon

Kristo Seli

-

525 6000

Eesti Reformierakond

Arengu- ja planeerimiskomisjon, Rahanduskomisjon

Jaan Willem Sibul

-

5558 4717

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Kultuurikomisjon, Sotsiaalkomisjon

Vladimir Šokman

-

504 9624

Eesti Keskerakond

Hariduskomisjon

Kaja Tarto

-

5343 2729

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Revisjonikomisjon

Toomas Tein

-

513 3111

Eesti Reformierakond

Sotsiaalkomisjon

Tiia Teppan

-

527 0122

Eesti Reformierakond

Majanduskomisjon, Rahanduskomisjon, Revisjonikomisjon

Kristjan Tiirik

-

5560 8923

Eesti Reformierakond

Kultuurikomisjon, Revisjonikomisjon

Piret Uluots

-

552 4734

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Hariduskomisjon

Heiki Vilep

-

5656 7827

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Keskkonnakomisjon, Revisjonikomisjon