Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kaasamiskava

Tartu Linnavalitsuse
avalike suhete osakond
736 1345

[email protected]

Tartu kaasamise ja koostöö tegevuskava

Tartu linnavalitsus on koostamas „Tartu kaasamise ja koostöö tegevuskava“, mille peamine eesmärk on anda praktilised tegevusjuhised Tartu linna erinevate sihtrühmade teavituseks ja kaasamiseks kolmel teemal: linnaruumi kaasavam planeerimine, noorte ühiskondlik ja poliitiline aktiivsus ning linnaeelarve avatum koostamine ja kaasava eelarve arendused.

Tegevusjuhised on suunatud linnaametnikele, ennekõike kommunikatsiooni ja kaasamisega tegelevatele spetsialistidele. Tegevuskava on täienduseks ja jätkuks 2017. aastal valminud lühikesele "Juhisele edukaks kaasamiseks ja koostööks Tartu Linnavalitsuses", mis annab üldised juhised, millistes olukordades, keda, millises etapis ja kuidas kaasata ning mida teha kaasamise tulemusega.

Tegevuskava valmimisse on olnud kaasatud nii vabaühendused, poliitikud, ametnikuid kui ka teised aktiivsed linnakodanikud. Kava valmimisel on võetud arvesse ka varasemaid kaasamisteemalisi tegevuskavu, millega saab tutvuda siin lehel: tartu.ee/kaasamine

Tegevuskava tööversioon (aprill 2018)

Tegevuskava valmib URBACTi meetmest rahastatava projekti Interactive Cities (interaktiivsed linnad) toel. Projekt keskendus linnade võimekuse arendamisele erinevate interaktiivsete kanalite kasutamisel. Tartu teemaks projektis oli,  kuidas erinevates linnaarenduslikes protsessides kohalikke elanikke paremini otsuste tegemisse kaasata.

Viimati muudetud 07.12.2020