Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

19. märtsil toimub Tartu linnas esmareageerijate koostööharjutusõppus

Politsei- ja piirivalveameti pressiteade

PPA õppus Foto: PPA

13. märts 2024 / 19. märtsil toimub Tartu linnas mastaapne õppus, kus osalevad nii politsei, pääste, kiirabi, Tartu linn kui ka Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli Kliinikum. Õppuse eesmärk on harjutada eesliini töötajate koostöövõimet.

„Õppus Tartu linnas algab 19. märtsil kell 11 ning kestab ühtejutti 12 tundi, mil politsei ühes partneritega Tartu linna eripaigus asub harjutama erinevatele sündmustele reageerimist,“ rääkis politsei poolne õppuse juht Mikk Salumets.

„Kaheteistkümne tunni jooksul on Tartu linnapildis näha tavapärasest enam politseinikke, päästjaid ning meedikuid, kes reageerivad õppuse käigus arvukatele sündmustele. Sündmused leiavad aset nii avalikus linnaruumis kui ka erinevates asutustes. Asutustes toimuvad sündmused seejuures aga linnaelanike tavaelu ei sega. Küll aga tuleb õppuse päeval arvestada, et avalikus linnaruumis on rohkelt liikumas operatiivsõidukeid ja eesliinitöötajaid. Niisamuti võib linna erinevais paigus kostuda imitatsioonivahendite helisid, mis võivad inimesi ehmatada või häirida. Kinnitame, et ohtu kellelegi ei ole ning tegu on siiski vaid õppusega, mille käigus omavahelist koostööd ning reageerimist lihvime,“ märkis Salumets.

Viimati muudetud 21.03.2024