Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

22. mail oodatakse tartlasi tervisepäevale

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

tervisepäev

6. mai / Kolmapäeval, 22. mail kell 16 algab Küüni tänava pargis Tartu linna tervisepäev.

Tervisepäeval saavad huvilised osaleda 3-, 6- või 10-kilomeetrisel tervisekõnnil, teha proovisõitu Tartu rattaringluse elektrijalgrattaga, õppida esmaabi andmist, saada teadmisi vaktsineerimise kohta, õppida efektiivset kepikõnnitehnikat ning saada spetsialistidelt nõuandeid tervise ja tervisekäitumise kohta.

Tervisepäeva korraldaja Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiuteenistuse juhataja Piret Väljaotsa sõnul toimub sellel aastal tervisekõnd lisaks 10 ja 6 km radadel ka 3 km lõigul, et ka need, kelle jaoks 6 km on liiga pikk teekond, saaksid tervisepäeval kaasa lüüa. Tartu abilinnapea Mihkel Lees ütles, et linnavalitsus peab tartlaste liikumisharjumuste toetamist väga oluliseks. "Liikumine on üks peamisi füüsilise ja vaimse tervise aluseid. Seetõttu panustab Tartu linn järjepidevalt nii liikumist toetava taristu loomisesse kui toetab liikumist soodustavaid sündmusi. Pika traditsiooniga tervisepäev, mis võimaldab üheskoos sportida ja saada uusi teadmisi, on tartlaste poolt väga kenasti vastu võetud," lisas Lees.

Tervisekõnniks saab kohapeal isikut tõendava dokumendi alusel ILUUM-telgist tasuta rentida kõnnikeppe. Pärast tervisekõndi toimub auhinnaloos. Kõikide registreerunud osalejate vahel loositakse välja mõnusat liikumist toetav valge tõukeratas Kickbike City G4.

Registreeruda saab elektroonilisel registreerumislehel SIIN. Võimalik on registreeruda ka meiliaadressil tht@raad.tartu.ee, kui internetis registreerumine ei õnnestu. Sel juhul teatada osaleja nimi, vanus, meiliaadress, distants ning olemasolul meeskonna nimi. Nii interneti kui meili teel registreerumine on avatud 22. mail kella 12ni. Kohapeal registreerumist ei toimu, kuid loomulikult võib kaasa kõndida ka eelnevalt registreerumata. Auhinnaloosis osalevad siiski vaid eelnevalt registreerunud osalejad!

Eriti oodatud on, et asutused tuleksid tervisekõnnile oma meeskondadega - meeskonnaks loetakse gruppi alates 10 inimesest. Osalenud meeskondade vahel läheb loosi meeskonna ühine laevasõit Emajõel.

Tervisepäeva avavad Tartu linnapea Urmas Klaas ja abilinnapea Mihkel Lees. Selleaastase ühisvõimlemise viib läbi Dorpat Tervis OÜ füsioterapeut Kerli Djomina.

AJAKAVA

22. mai, Küüni tänava park
15:30-16:00 Kõnnikeppide rent
15:30-16:00 Rattaringluse elektrijalgratta proovisõidud
16:00 Avamine
16:10 Ühisvõimlemine
16:15 Start 10 km
16:20 Start 6 km ja 3 km
17:30-17:45 Rattaringluse elektrijalgratta proovisõidud
17:45- 18:00 Rattaringluse tutvustus
18:00 Kokkuvõtted, auhindade loosimine

Küüni tänava pargis jagab terviseteavet Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond, tervisenõu annab ja oma teenuseid tutvustab Dorpat Tervis OÜ, rattaringluse elektrijalgratast tutvustab ning proovisõitu võimaldab Tartu Linnatransport, vaktsineerimis- ja esmaabiprojekti loenguid ning koolitusi tutvustab Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts ja päeva juhib Sven Sumberg. Tervisepäeval osalemine on tasuta.

Tervisepäeva korraldab Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond ja see toimub juba 15. korda. Varasematel aastatel on tervisekõnnil osalenud umbes 500 inimest.

Rajaskeemi lingid: 10 km, 6 km, 3 km.

Lisainfo: Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiuteenistuse tervisespetsialist Riin Saaremõts, tel 53099138

Viimati muudetud 20.05.2019