Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
18°

Aruteluõhtu "Kuidas ühendada Tartu paremini Euroopaga?"

Euroopa Komisjoni Eesti Esinduse pressiteade

Plakat

11. märts / 14. märtsil algusega kell 16.30 toimub Tasku Keskuse aatriumis aruteluõhtu "Kuidas ühendada Tartu paremini Euroopaga?".

 

Osavõtt on tasuta! Registreeru üritusele siin

 

Selleks, et kõik Euroopa regioonid saaksid võrdselt areneda, on oluline, et nad oleksid omavahel hästi ühendatud. Just transpordiühendustest sõltub regionaalsete keskuste konkurentsivõime ning seda nii turismi kui ka majanduse seisukohast. See tagab nii inimeste, kaupade kui ka teenuste kiire ja tõrgeteta liikumise.

 

Milline on Euroopa Liidu roll regionaalsete transpordiühenduste loomisel ja keskuste ühendamisel? Mida on Euroopa Liit teinud, et ka väiksemad regionaalsed keskused püsiks kaardil ning oleks ligipääsetavad nii turistidele kui ka investeeringutele? Mida saaks EL teha tulevikus, et veelgi parandada regioonide vahelist infrastruktuuri? Kuidas kaitseb EL samas tavainimeste õigusi, näiteks lennukiga reisimisel?

 

Nendel teemadel arutlevad 14. märtsil kell 16.30 Tasku Keskuses eksperdid ja praktikud, kes nende probleemidega oma igapäevatöös tegelevad:

 

  • Raimond Tamm, Tartu abilinnapea

  • Eero Pärgmäe, Tallinna Lennujaama kommertsdirektor

  • Keit Kasemets, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht

Arutelu juhib Mirjam Nutov.

 

Üritus on tasuta ja oodatud on kõik huvilised – tule ja räägi kaasa! Õhtuooteks pakume ka suupisteid ning kohvi ja teed. Osalejaks saab registreeruda: tinyurl.com/EUProtects

Arutelu saab jälgida otseülekande vahendusel Euroopa Komisjoni Eesti esinduse Facebooki lehelt ning kaasa on võimalus rääkida veebilehe www.sli.do vahendusel, kasutades märksõna #EUProtects.

 

Aruteluõhtut korraldab Euroopa Komisjoni Eesti Esindus koostöös Tallinna Lennujaama ja Tartu linnavalitsusega. Üritus toimub kampaania #EUprotects raames.

 

 

Viimati muudetud 11.03.2019