Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Heateo jooks tuleb taas: toetame raske lihashaigusega Kevinit

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi pressiteade

Kevin oli ka 2023. aastal Heateo jooksu toetuslaps Foto: Lastefond

30. aprill 2024 / 12-aastane Tartu poiss on Lastefondi toel saanud ravi enam kui aasta. Kevini elu hoidev ravim on aga ülikallis ning seepärast kutsume kõiki 10. mail kell 19 Tähtvere Spordiparki jooksma just tema heaks.

Registreeruda saab Klubi Tartu Maratoni kodulehelt.

Kevini haigus – Duchenne’i lihasdüstroofia – on haruldane: sellise diagnoosi saab viis inimest sajast tuhandest. Haruldaselt kallis on ka ravim, küündides enam kui 700 tuhande euroni aastas. Vaadates Kevinit täna on aga selge, et iga euro sellest on läinud asja ette: haigus, mis päev-päevalt aheldas Kevinit üha enam voodi külge, on taandunud sedavõrd, et poiss kõnnib iseseisvalt ja astub ka kiiremaid samme. Kevini raviarsti, doktor Eve Õiglane-Šliki sõnul on poisiga toimunud lausa ime.

Kevin sammub vapralt elus edasi aga nii kaua, kuni kestab ravi. Ilma selleta süveneb pärilik haigus kiiresti ja viib kõikide lihaste kõhetumiseni. Selleks, et Kevin saaks jätkuvalt kõndida ja hingata, ongi kõik oodatud Heateo jooksule – iga pilet on tema teekonna pandiks.

Heateo jooks on osa Klubi Tartu Maratoni programmist ja toimub juba kümnendat korda; ka möödunud aastal toetas see just Kevini ravi. Siis läbis 4,5-kilomeetrise teekonna joostes või kõnides enam kui 800 inimest ja koguda õnnestus 10 557 eurot. Sel aastal loodame suuremat osavõttu: tulla tasub seda enam, et esimesed 1500 saavad kaela kuldse Mõmmiku medali!

Kes 10. mail tulla ei saa, kuid siiski Kevini jaoks annetada soovib, saab seda mugavalt teha Lastefondi kodulehe kaudu, valides annetusvormi rippmenüüst „Kevinile ravim“.

Sündmus Facebookis – märgi end osalejaks ja kutsu sõpru!

Heateo jooksu toetajad 2024. aastal on Sportland, Coop Tartu, Huum, Eesti Rahva Muuseum, Medalon, Puidukoda, A. Le Coq, Tartu Mill, Tallink, V Spa, Nutri Medical ja Duomedia.

Vaata ka uudislõiku Reporteris! (21.04.2024) ja kohtumiseni Tähtveres!

Viimati muudetud 30.04.2024