Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ragnar ja Markus vajavad hingamisvesti

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi pressiteade

8. aprill 2024 / Enneaegsena sündinud Ragnar ja traagilise õnnetuse tõttu raskelt viga saanud Markus vajavad hingamist toetavat vibratsioonivesti. Palun aita, et lapsed ei peaks kevadet haiglas veetma!

Ragnari ja Markuse hingamisteid aitaks avatuna hoida innovaatiline vibratsioonivest, mille hind koos käibemaksuga on 11 590 eurot. Laste peredel sellist summat kusagilt võtta ei ole ja nad paluvad Lastefondi vahendusel heade inimeste abi.

16-aastane Markus kukkus veebruari alguses sporti tehes nõnda õnnetult, et murdis 5. kaelalüli. Praegu on ta üla- ja alakeha osaliselt halvatud, ta ei saa liigutada sõrmi ega jalgu ning mure on ka hingamislihastega. Iseseisvalt ta köhida ei suuda ja nii on vibratsioonivest talle hädavajalik abivahend.

Ragnar tähistas aga jaanuaris üheaastast sünnipäeva. Enneaegsena siia ilma saabunud poiss ei osanud ise neelata, täna kimbutab teda pidevalt kopsupõletik, millega käivad kaasas lämbumishood.

Kaasaegne vibratsioonivest aitaks veeldada sekreeti ning tagada seeläbi parema hingamisteede avatuse. Vibratsioonivesti saab kasutada kodus ja see on hea abiline taastumisel.

Erilisi veste saab tellida Ameerika Ühendriikidest ja need jõuaksid lasteni mõne nädala jooksul.

Head annetajad, palun aitame Ragnarile ja Markusele soetada seadme, mis aitab neil paremini hingata!

Annetuse saab teha helistades Lastefondi heategevuslikele telefoninumbritele. Annetussumma lisatakse sama kuu telefoniarvele:

helistades 900 5025, annetad 5 eurot
helistades 900 5100, annetad 10 eurot
helistades 900 5500, annetad 50 eurot

Või ülekandega Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, märkides selgitusse „Ragnar ja Markus “:

Swedbank IBAN EE682200221015828742
SEB IBAN EE261010220014910011
Luminor IBAN EE791700017000285384
LHV IBAN EE527700771000610813
Coop IBAN EE824204278603586607 

Viimati muudetud 08.04.2024