Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Kolmapäeval toimuvale eakate terviseolümpiale oodatakse ka pealtvaatajaid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

eakate olümpia võitjad Foto: Sävelin Siida

4. oktoober / Kolmapäeval, 9. oktoobril kl 11-15 toimub Tartu Ülikooli spordihoones (Ujula 4) Tartu linna eakate terviseolümpia. Pealtvaatajad on väga oodatud!

Eakate terviseolümpia on meeleolukas seltskondlik rahvaspordivõistlus, kus 4-liikmelised võistkonnad võistlevad täpsuses, osavuses ja kiiruses. Juba seitsmendat korda toimuvale olümpiale on registreerunud 20 meeskonda. Terviseolümpiale on oodatud ka publik, kellel on võimalus lisaks võistlejatele kaasaelamisele saada osa tervisekontrollist ning tutvuda erinevate toodete ja teenustega.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on kehaline aktiivsus igas vanuses inimeste jaoks üks peamistest vaimse ja füüsilise tervise toetajatest. „Tartu soovib olla Liikuma Kutsuv Linn nii nooremate kui vanemate tartlaste jaoks. Eakate terviseolümpia pakub väärikas vanuses inimestele võimalust üheskoos liikumisest rõõmu tunda. Võistlusalad on lõbusad, ei nõua suurt ettevalmistust ning pakuvad meelelahutust nii osalejatele kui pealtvaatajatele,“ sõnas Lees.

Koostööpartnerina osaleb sel aastal tehnoloogiafirma Playtech, kes on omalt poolt olümpia võistluspunktidele lisanud spetsiaalse nutiosavuse ala, milles osalejad mõõtu võtta saavad.

Terviseolümpial osalemine on nii võistlejatele kui publikule tasuta.

Terviseolümpia ajakava:
11.00-11.30 – avamine ja võistkondade tutvustus.
Avasõnad Tartu linnapealt Urmas Klaasilt
Soojendusvõimlemine Dorpat Tervis OÜ füsioterapeut Lisanne Meristo juhendamisel.
11.30-14.00 – võistkondade "kümnevõistlus"
14.00-14.30 – Hiina Keskus viib osalejatega koos läbi Qi Gongi harjutused
14.30-15.00 – lõpetamine ja autasustamine

Terviseolümpial annab tervisenõu ning tutvustab oma teenuseid Dorpat Tervis OÜ füsioterapeut. Apotheka apteek tutvustab oma tooteid ja teenuseid – koha peal saab mõõta vererõhku ja kontrollida jalgade tervist. Invaru abivahendikeskus tutvustab oma tooteid ja teenuseid. Osalevad firmad panevad võistlejatele välja ka põnevaid auhindu.

Eakate terviseolümpiat korraldab Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond ning esmakordselt toimus see 2013. aastal.

Lisainfo: sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiuteenistuse juhataja Piret Väljaots, tel 7361 321.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 04.10.2019