Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
18°

KredEx viib Tartumaa gümnasistid tuleviku tööandjatega kohtuma

SA KredEx pressiteade

17. oktoober / Tänasest saavad gümnaasiumi õpilased kandideerida KredExi Karjääriretkedele, mis toimuvad tänavu Tartumaal kolmandat korda.

Innustamaks noori ettevõtlikkusele ja hõlbustamaks nende karjäärivalikuid viib KredEx 9.- 12. klasside õpilased kokku kodukandi tööandjatega.

KredExi ettevõtlusdivisjoni juht Jarmo Liiver sõnul on seni üle Eesti ligi 700 noort kaasanud algatuse eesmärk tutvustada kooliõpilastele nende kodupiirkonna tööandjaid, et näidata karjäärivõimalusi ja viise, kuidas saab panustada oma kodukandi arengusse pärast õpingute lõppu. “Erinevate ametitega tutvumine aitab noortel paremini tulevikuga seotud valikuid teha. Tänavu on taas ühel või paaril Tartumaalt pärit klassil võimalus projektis kaasa lüüa,” selgitas Liiver ning lisas, et ka tööandjate poolne huvi on programmi osas aasta-aastalt kasvanud. “Täna saavad kõik edukad tööandjad aru, et ennast tuleb juba väga varakult noortele tutvustada,” viitas Liiver.

Karjääriretkede raames avaneb õpilastele võimalus tutvuda ühe päeva jooksul Tartumaa​ kolme ettevõttega. Nii mõneski ettevõtetes tekib noortel võimalus ka ise tööd järgi proovida ja käed külge panna.

Et kõigil klassidel oleksid võrdsed võimalused Karjääriretkedel osalemiseks, viib KredEx läbi konkursi, mille raames oodatakse hiljemalt 31. oktoobril  9.-12. klasside motivatsioonikirja või - videot aadressile ekskursioon@kredex.ee.  KredEx julgustab noori just uut video võimalust kasutama. Video tuleb üles laadida kas oma kooli Facebooki või Youtube’i ning seejärel saata  link eelnimetatud aadressile.  

Kõigi laekunud soovide seast valitakse 6. novembriks välja klassid, kes tänavu ekskursioonidel osalevad.

Karjääriretked toimuvad novembrikuus kaheksas maakonnas Tartumaal​, Põlvamaal,​ Jõgevamaal, ​Saaremaal,​ Pärnumaal,​ Lääne-Virumaal, Harjumaal ja Viljandimaal.

Ettevõtete tutvustamise ja karjääriretkede korralduse eest vastustab KredEx. Karjääriretkede läbiviimist rahastab Euroopa Liit läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi.

KredExi Karjääriretked on ellu kutsutud, et tutvustada Eesti koolinoortele nende kodumaakonnas tegutsevaid ettevõtteid ja avardada seekaudu noorte teadmisi karjäärivõimalustest ja toetada noorte ettevõtlikku eluhoiakut.


Lisainfo:
Joonas Kerge
KredEx kommunikatsioonispetsialist
ekskursioon@kredex.ee
+372 667 4116

Viimati muudetud 17.10.2018