Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Õpilasgruppidel on veel viimaseid päevi võimalus registreeruda karjääriretkedele

KredExi pressiteade

20. oktoober /

Käesoleva nädala lõpuni saavad õpetajad ja õpilased kandideerida oma klassiga piirkonna tööandjaid tutvustavatele KredEx karjääriretkedele. Ettevõtmise raames viiakse 9.-12. klassid tutvuma oma kodukandi ettevõtetega kokku üheksas maakonnas.

KredExi ettevõtlusdivisjoni juhi Jarmo Liiveri sõnul näitas eelmise aasta karjääriretkede edukas kogemus, et kodukandi ettevõtetega tutvumine annab noortele parema ettekujutuse, kuidas oleks võimalik pärast õpingute lõpetamist kodumaakonda naasta ja sealsetesse tegemistesse panustada. “Tahame summutada levinud arusaama, et väiksemates Eesti piirkondades ei ole võimalik tööd leida. Edukate ettevõtete näited julgustavad loodetavasti nii põhikooli kui ka keskkooli lõpuklasse tuleviku valikute osas ja panevad neid mõtlema ka sellele, kuidas edasiste õpingute käigus saadud teadmistega kodumaakonna arengusse panustada,” rääkis Liiver.

KredExi karjääriretkede käigus saavad koolinoored uusi teadmisi ja kogemusi otse keset ettevõtete igapäevategevust. Paljudes ettevõtetes tekib noortel võimalus ka ise tööd järgi proovida ja käed külge panna. Ühe päeva jooksul saavad klassid külastada 3-4 oma kodupiirkonna ettevõtet.

Karjääriretkedel osalejad valitakse välja kõigi 9.-12. klasside seast, kes saadavad oma sooviavalduse enne 22. oktoobrit aadressile KredExi.Karjaariretked@kredex.ee. Taotlust esitaval klassil tuleb panna kirja, kuidas tahetakse karjääriretkedel omandatut edasi jagada või koolitöös rakendada.

Karjääriretked toimuvad novembrikuu keskel Harjumaal, Ida-Virumaal, Jõgevamaal, Valgamaal, Lääne-Virumaal, Raplamaal, Saaremaal, Põlvamaal ja Võrumaal. Ettevõtete tutvustamise ja karjääriretkede korralduse eest vastustab KredEx. Karjääriretkede läbiviimist rahastab Euroopa Liit läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi.

Karjääriretkedel osalevate ettevõtete nimekiri asub KredExi kodulehel karjääriretkede alajaotuses: http://www.kredex.ee/karjaariretked
 
Rohkem infot:

Joonas Kerge
KredEx kommunikatsioonispetsialist
KredExi.Karjaariretked@kredex.ee
+372 667 4116

 

Viimati muudetud 20.10.2016