Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linlased on oodatud Rootsi kuningapaari tervitama (lisatud liikluskorralduse info)

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Raekoja plats Foto: Ragnar Vutt

1. mai 2023 / 4. mail külastavad Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf ja kuninganna Silvia riigivisiidi käigus Tartut. Linlased on oodatud kuningapaari tervitama Raekoja platsile ja ülikooli peahoone juurde.

Kell 11.25 saabub kuningapaar Tartu Raekoja platsile, kus neid tervitab linnapea Urmas Klaas. Seejärel teevad külalised sissekande Tartu linna auraamatusse. Raekoja platsile on palutud ka linlased, kes soovivad kuningapaari tervitada.

Edasi liiguvad kõrged külalised kell 11.40 Tartu Ülikooli peahoonesse, kus rektor Toomas Asser peab kõne ja kuningapaar  teeb sissekande auraamatusse. Peahoonest suundutakse kell 12 Gustav II Adolfi ausamba juurde. Nii peahoone kui ka Gustav II Adolfi ausamba juures on linastel samuti võimalik kuningapaari tervitada.

Rootsi kuningas koos äridelegatsiooniga külastab ka Tartu Ülikooli Delta Keskust ja Eesti Maaülikooli ning istutab maaülikooli linnakusse Järvselja metsas kasvava kuningamänni järglase. Lisaks külastatakse Eesti Rahva Muuseumi.

Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf ja kuninganna Silvia on Eestis president Alar Karise kutsel. 

LIIKLUSKORRALDUSE INFO

Kuningapaari visiit toob kaasa mõningaid liikluskorraldusmuudatusi.

 • Ühtegi tänavat liiklusele ei suleta, kuid südalinnas tuleb päeva vältel arvestada parkimis- ja peatumiskorralduse muudatustega. Vastavad märgid on paigaldatud.
 • Neljapäeva hommikust keskpäevani on raudteejaama juures ümber korraldatud ühistranspordipeatused, sh taksopeatused. Suunaviidad osutavad peatuste asukohtadele.
 • Alates kella 15st on Eesti Rahva Muuseumi juures ühistranspordi peatused liigutatud tavapärasest kohast veidi eemale, peatuste asukohtadele viitavad suunaviidad.
 • Peatumispiirangud on järgmistes asukohtades:
  • Raudteejaamas kuni kell 12.00
  • Kesklinna alal kuni kell 13.00
  • Delta maja juues kuni kell 16.00
  • Maaülikooli juures kuni kell 17.00
  • ERMi parklas kuni kell 19.00

Täna on keelatud Tartu linna kohal lennutada droone.

Tartu Ülikooli külastamise info

Maaülikooli külastamise info

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 05.05.2023