Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linn pikendab Vorbuse-Kardla nõudeliini teenust aasta lõpuni

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Buss Foto: Mana Kaasik

5. mai 2022 / Eelmise aasta lõpust pilootprojektina alustanud Vorbuse-Kardla nõudeliin jätkab aasta lõpuni.

„Nõudebuss ehk tellitav buss aitab hõreasustusega piirkonna inimestel mugavamalt liigelda. Senine kasutatavus näitab, et nõudeliin kesklinna ja maapiirkonna vahel on väga vajalik teenus,“ ütles Tartu Linnatranspordi juhataja Roman Meeksa.

Vorbuse ja Kardla piirkonna inimesi teenindab kuni 16-kohaline buss, mis sõidab pendelliinina linna ja maapiirkonna vahel edasi-tagasi, alates novembrist 2021. Teenuse pakkumine jätkub kasutajale olemasoleval kujul, muutub vaid veoteenuse pakkuja - alates 16. maist kuni aasta lõpuni osutab teenust ABuss OÜ, kes tegi hankel parima pakkumuse. Aasta lõpuni toimiv nõudeliiniteenus läheb linnale maksma 98 872 eurot.

Sõidutellimusi saab esitada nõudeliini veebikeskkonnas või helistades infotelefonile 1789 (E-R kl 7-20, E-L 11-19). Bussi tellimus tuleb registreerida vähemalt kolm tundi enne planeeritud väljumist. Reisi registreerimisel tuleb esitada oma sõidu algus- ja lõpp-punkt ning soovitud saabumise või väljumise kellaaeg. Nõudeliini teenust saab kasutada iga päev kell 7-21

 

Viimati muudetud 09.05.2022