Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
28°
28°

Loodusõhtu kutsub kuulama linnatolmeldajaid uurivat ameerika botaanikut James Gagliardit

Tartu loodusmaja pressiteade

Loodusõhtu kutsub kuulama linnatolmeldajaid uurivat ameerika botaanikut James Gagliardit

17. mai 2022 / Tartu loodusmaja pargis on sel suvel üleval näitus "Tolmeldajate uuring", mida tuleb 19. mail tutvustama maailmakuulsa teaduskeskuse aedades töötav näituse autor, ameerika botaanik James Gagliardi. Kuulama on oodatud on kõik putuka- ja aiandushuvilised!

Botaanik külastab Tartus olles lisaks Eesti Maaülikooli, kus ta kohtub maastikuarhitektuuri lektorite ja entomoloogidega ning tutvub Eesti suurima liblikakoguga. Samuti esitleb ta näitust ja räägib tolmeldajatest loodusmaja pargis Tartu Erakooli õpilastele.

Näitus "Tolmeldajate uuring" on koostatud Washingtonis, Smithsonia Aedade baasil (Smithsonian Gardens). Näituse autor on aednik, botaanik ja innukas elurikka linnakeskkonna ning tolmeldajate eestkõneleja James Gagliardi, kes loodusõhtu raames tutvustab õues näitust, räägib tolmeldajatest ning nende olulisusest. Lisaks tutvustab ta enda tööd Smithsonia Aedades, mis on osa maailma suurimast muuseumide, haridus- ja uurimiskeskuste kompleksist, kus 72 hektari suurust aedade ala külastab aastas üle 30 miljoni inimese.

Näitus "Tolmeldajate uuring" tutvustab tolmeldajate olulisust, erinevaid tolmeldajaid ja suunab märkama väikesi olulisi tegelasi meie aedades ja looduses ning neid hindama ja hoidma. Näitus loodusmaja pargis on eesti, inglise ja vene keeles, vaadatav tasuta ja vabalt ligipääsetav ajast sõltumata.

Loodusõhtu loodusmaja saalis (Lille 10) toimub inglise keeles ja tasuta.
Ürituse sündmuse info Facebookis ja Tartu loodusmaja kodulehel.

Lisainfo:

Annelie Ehlvest 
Näituste koordinaator
(+372) 53 442 160
anneli.ehlvest@tartuloodusmaja.ee

Viimati muudetud 17.05.2022