Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Perekonnaseisu- ja rahvastikutoiminguid tuleb teha elektrooniliselt

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Abielude sõlmimine rahvastikutoimingute osakonna saalis (Tiigi 12) viiakse läbi üksnes noorpaari kohalolekul Foto: Mana Kaasik

1. märts / Rahvastikutoimingute osakond piirab koroonaviiruse leviku tõttu otsekontakte ning palub  perekonnaseisu- ja rahvastikutoiminguid teha elektrooniliselt. Abielu pidulikul sõlmimisel võib osaleda vaid pruutpaar koos alaealiste lastega. 

Erinevad avaldused palutakse edastada pere@tartu.ee (perekonnaseisutoimingud), elukoht@tartu.ee (rahvastikutoimingud) või e-rahvastikuregistris https://www.rahvastikuregister.ee/. Vaata täpsemalt https://www.tartu.ee/et/elukoht-perekond.
 
Kuna seadus ei võimalda avaldusi abiellumiseks, abielu lahutamiseks ja isikukoodide taotlemiseks esitada digitaalselt, palutakse nende esitamiseks tulla kohapeale eeltäidetud avaldusega, mille vormid leiab Tartu linna kodulehelt https://www.tartu.ee/et/elukoht-perekond vastava teenuse juurest. Kohapeal on avalduse täitmise võimalused piiratud.
 
Abielude sõlmimine rahvastikutoimingute osakonna saalis (Tiigi 12) viiakse läbi üksnes noorpaari kohalolekul. Lisaks võivad abielu sõlmimise juures osaleda abielupaari alaealised lapsed ja fotograaf. Fotograafi liikumine saalis on piiratud. Külalised ei ole lubatud.
 
Rahvastikutoimingute osakonna ruumides on kohustuslik kanda maski ja hoida distantsi 2+2 reeglit silmas pidades. Ilmsete haigustunnustega inimesi hoonesse ei lubata. 

Lisainfo: rahvastikutoimingute osakonna juhataja Kristina Aabrams, tel 7461 772, 5330 4213.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 02.03.2021