Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Reedest peavad AHHAA külastajad kandma kaitsemaski

AHHAA Teaduskeskuse pressiteade

AHHAA keskus Foto: Kerly Ilves

5. august / Alates reedest, 7. augustist peavad kõik AHHAA teaduskeskuse külastajad kandma kaitsemaski, et ennast ja kaaskülastajaid tundlikumal viiruseperioodil tõhusamalt kaitsta.

AHHAA juhatuse esimees Andres Juur tunnustas keskuse külastajaid selle eest, et nad on seni väga vastustustundlikult käitunud, ent lisas, et hiljutiste sündmuste valguses on täiendavad ohutusmeetmed vajalikud. “Meie kõigi võimuses on lihtsate vahenditega hoida ennast ja teisi tervena ning vältida COVID-19 teist lainet,” rääkis ta. 

Juur ütles, et kõik külastajad saavad maski kohe AHHAA-sse saabudes. “Välisuksest sisenedes tuleb desinfitseerida oma käed ja sealsamas ulatab klienditeenindaja tulijale kaitsemaski,” selgitas ta. Vajadusel saab külastaja sealsamas sissepääsu juures hiljem vana maski nõuetekohaselt ära visata ja uue küsida. Koolieelikud maski kandma ei pea.

Andres Juur lisas, et alates reedest tuleb keskusekülastajatel arvestada 50-sendise lisakuluga. “See rakendub piletiostul kõigile üle 7-aastastele keskusekülastajatele ning katab osaliselt kulutused maskidele ja desinfitseerimisvahenditele ning eksponaatide puhastamisele, mida meie töötajad jooksvalt teevad.”

Andres Juur märkis, et täiendava turvanõudena pääseb keskussse ajutiselt ainult peasissepääsu kaudu, aga külastaja vaates jääb ülejäänud töökorraldus samaks. “Meie menukas foobianäitus on jätkuvalt avatud ning külastajad saavad külastada teadusteatrit. Planetaariumis, töötubades ja kohvikus järgime hajutatuse põhimõtet, ka kehtib jätkuvalt piirang, et keskuses saab korraga viibida kuni 500 külastajat,” sõnas AHHAA juhatuse liige.

Andres Juur kutsus ka teisi asutusi algatusega liituma, kui rahva hajutamine ei ole võimalik või mõistlik. “Praegu, viiruse leviku osas tundlikul ajal on suhteliselt lihtne ja odav samm paluda külastajatel maske kanda.”

Viimati muudetud 05.08.2020