Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-1°

Sotsiaalkindlustusamet korraldab Tartus koroonaviiruse levikust tingitud taastavaid aruteluringe

Sotsiaalkindlustusameti pressiteade

4. august / Sotsiaalkindlustusameti Ohvriabi ja ennetusteenuste osakond pakub koroonaviiruse levikust mõjutatud kogukonnale võimalust osaleda taastavates aruteluringides.

Kohtumistel saavad osalejad jagada oma mõtteid ja tundeid seoses Tartus leviva koroonaviirusega ning seda, millised on osalejate vajadused, et end (oma kogukonnas) taas turvaliselt tunda.
 
Ühisel jagamisel on peidus suurem jõud, kui me sageli usume. Võimalus turvalises ruumis ja neutraalsete juhendajate toel toimuvast rääkida, on seni saanud positiivset tagasisidet. Taastavas aruteluringis osalemine on vabatahtlik.
 
Taastavas aruteluringis võivad osaleda kõik. Osalemine annab võimaluse:
rääkida südamest ning jagada enda mõtteid;
rääkida inimestega, kellel on sarnased mõtted või mured;
olla ära kuulatud.

Taastavaid aruteluringe viiakse läbi nii füüsiliste kui ka veebikohtumistena. Kohtumised toimuvad 4-8 liikmelises grupis, kestavad kuni kaks tundi ning on juhitud kahe neutraalse arutelujuhi poolt. Kohtumiste eesmärk on toetavas keskkonnas jagada enda mõtteid ning kuulata teisi, et toetada nii ennast kui ka gruppi praeguses keerulises olukorras. Kohtumise käigus arutletakse selle üle, kuidas viimastel nädalatel aset leidnud COVID-19 levik Tartus on arutelul osalejaid mõjutanud, millised on nende mõtted-tunded, kuidas antud olukorras toime tulla ning edasi liikuda. Aruteluring toimub ühel või rohkematel kordadel, vastavalt kogukonna vajadustele ning selles osalemine on tasuta.
 
Taastavas aruteluringis osalenud jagavad enda kogemust https://www.facebook.com/taastavoiguseestis/videos/206602423724960
 
Aruteluringis osalemiseks anna endast märku meiliaadressil helerin.valba@sotsiaalkindlustusamet.ee

Viimati muudetud 04.08.2020