Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tampere sotsiaal- ja tervishoiujuhid tutvuvad Tartus eakatele pakutavate teenustega

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

kohtumisel Tampere delegatsiooniga

28. märts 2019 / Tartusse saabus 18-liikmeline delegatsioon sõpruslinnast Tamperest, kes tutvub siinse sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonnaga.

Tamperest saabunud sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna juhte ning spetsialiste huvitab esmatasandi tervishoiu korraldus ning eelkõige eakatele pakutavad teenused. Täna hommikul tutvustasid Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna töötajad Soome külalistele Tartu linna sotsiaalsüsteemi ning andsid ülevaate digitaallahendustest sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonnas.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on Tartu oma välissuhtluses oluliselt suurendanud sotsiaalteemade osakaalu. "Kogu Euroopa seisab suure väljakutse ees - kuidas saada hakkama elanikkonna vananemisega ning kuidas pakkuda eakatele väärikaid vananemisvõimalusi ja aidata neil elada tervena võimalikult kaua," rääkis Lees. Ta lisas, et väga oluline on tutvuda teiste riikide praktikatega ning arutada üheskoos, kuidas sotsiaalvaldkonna väljakutsetega hakkama saada.  Äsja tutvuti Saksamaa hoolekandesüsteemiga Lüneburgis, viimastel kuudel on kogemusi käidud omandamas Norras, Rootsis ja Soomes.

Tampere delegatsioon külastab täna Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskust, Tartu Hooldekodu ja Dorpat Tervist.

Tampere on Tartu sõpruslinn alates 1992.aastast. Kahel linnal on tihe koostöö targa linna ja innovaatilise ettevõtluse arendamisel, kultuuri-, haridus- ja sotsiaalvaldkonnas.

Lisainfo: abilinnapea  Mihkel Lees, tel 7361 210, 5564 1996.

Viimati muudetud 28.03.2019