Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartus avatakse uus hooldekodu

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Nõlvaku kodu

4. august 2022 / Esmaspäeval, 8. augustil kell 12 avatakse Tartus 20-kohaline Nõlvaku hooldekodu.

Rohelusega ümbritsetud uues hoones on loodud mugav ja kodune keskkond ning parimad hooldusvõimalused eakatele, kes enam iseseisvalt toime ei tule. Liginullenergiahoonena ehitatud majas on ühe- ja kahekohalised toad, vabaajaruumid koos kööginurga ja mugavate istumisaladega ajaveetmiseks hooldekodu elanikele ja nende lähedastele. Dementsusega eakatele mõeldud Nõlvaku Kodu on Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse uus teenusüksus.
 
“Tartu linn on astunud olulise sammu hooldekodukohtade puuduse leevendamiseks. Nõlvaku Kodu hakkab pakkuma kaasaegset teenust kõige suurema hooldusvajadusega inimestele," ütles abilinnapea Mihkel Lees. "Meie eesmärgiks on pakkuda väärikas eas tartlastele hooldekodukohta võimalikult kodu lähedal,” lisas Lees.

Hooldekodu ehitas Villaare OÜ. Projekti kogumaksumus on ligi 1 435 000 eurot eurot ning seda rahastas 448 000 euro ulatuses Riigi Tugiteenuste Keskus kohalike omavalitsuste hoolekandeasutuste hoonetes energiatõhususe ja taastuvenergia kasutuse edendamine meetmest.
 
Lisainfo: abilinnapea Mihkel Lees, tel 7361 210, 5564 1996.

 

Viimati muudetud 04.08.2022