Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Tartlasi kutsutakse aktiivselt liikuma

sportimas

22. veebruar / Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond kutsub tartlasi rohkem liikuma ja koguma aktiivsusminuteid.

Aktiivset liikumist propageeriv kampaania kestab 24. veebruarist 24. juunini – vabariigi aastapäevast jaanipäevani. Programmiga võib liituda igal ajal.

Liikumiskampaanias kasutatakse Endomondo keskkonda ning erinevalt eelmisest aastast, mil arvesse läks vaid kõndimine, arvestatakse tänavu kõiki võimalikke liikumisviise, mida saab Endomondo keskkonnas märkida. "Kõndimine on siiski kõige käepärasemaks liikumisviisiks, mis ei eelda spetsiaalse spordivarustuse olemasolu ning aitab koguda aktiivsusminuteid ka siis, kui spetsiaalse treeningu jaoks võimalust ei ole," ütles tervishoiuteenistuse juhataja Piret Väljaots.

Kampaanias osalemiseks tuleb teha järgmist:
1. Loo endale Endomondo kasutajakonto aadressil www.endomondo.com.
2. Lae võimalusel telefoni Endomondo rakendus.
3. Otsi Endomondo keskkonnast üles ning liitu kampaaniaga (Challenges) „Aktiivne tartlane“.
4. Vali endale sobivad liikumisviisid, salvesta liikumised Endomondo telefonirakendusega, sobiliku aktiivsusmonitoriga või sisesta liikumised ise arvutisse. Soovituslik on, et liikumine kestaks vähemalt 30 minutit järjest.
5. Sünkroniseeri Endomondo rakenduses oma liikumised (vajalik internetiühenduse olemasolu).
6. Tee Endomondo keskkonna seadetes kampaaniaga seotud liikumiste statistika teistele nähtavaks (nähtavaks ei pea tegema liikumiste trajektoore kaardil), jälgi oma edusamme aktiivsusminutite kogumisel ning osale iganädalases loosimises.

Endomondos oma osaluse registreerunud aktiivsete osalejate vahel loositakse igal nädalal välja üks tervistedendav auhind. Esimene loosimine toimub juba 4. märtsil ning kokku toimub 17 loosimist.

Vaid ligi 40% eestimaalastest liigub pool tundi järjest kahel või enamal päeval nädalas. Riiklike liikumissoovituste kohaselt peaksid lapsed ja noorukid liikuma 60 minutit päevas, täiskasvanud aga vähemalt 150 minutit nädalas mõõdukas tempos. Liikumine võiks olla nädalas ühtlaselt jaotatud. Täiskasvanule on soovitatav liikuda vähemalt viiel päeval nädalas mõõdukas tempos vähemalt 30 minutit.

Lisainfo: Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiuteenistuse juhataja Piret Väljaots, tel 736 1321.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 22.03.2019