Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu aasta tegu on Emajõe linnaujula

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

linnaujula Foto: Hendrik Kuusk

29. detsember 2022 / Tartu Linnavalitsuse ja ajalehe Tartu Postimees ühisel konkursil "Tartu aasta tegu 2022" hääletasid tartlased lõppeva aasta tähtsaimaks teoks Emajõe linnaujula uuendamise.

Tänasel tunnustusüritusel Raekoja platsi Valguskülas tänasid Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba nii Emajõe linnaujula valmimisega seotud inimesi kui ka teisi 2022. aastal silma paistnud tegude tegijaid, keda tartlased aasta teo konkursil kõrgelt hindasid.

Tartu aasta teo tiitliga pärjatud Emajõe linnaujula avati 1. juunil 2022. Lodjakoja kõrval asuv rannaala sai täielikult uue näo: sinna ehitati dekoratiivsed puidust istumis- ja päevitamisplatvormid ning riietuskabiinid, jõele rajati suur ujuvplatvorm. Üle supelranna hajutati laste mänguatraktsioonid ja erinevad treenimisvahendid ning võrkpalliväljak tervisespordiharrastajatele. Oluliselt paranes ligipääsetavus - rajati juurdepääsuteed jalutajatele ja jalgratturitele ning mugava ligipääsu said erivajadustega inimesed. Linnaujula projekti autor on Kino Maastikuarhitektid OÜ ja ehitaja Lars Laj Eesti OÜ.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul andsid linlased juba suvel oma hinnangu linnaujulale, sest rannaala oli terve supelhooaja rahvast tihedalt täis. "Oli näha, et uuendatud rand meeldis kõigile väga, aasta teo hääletus kinnitas seda. Alustame järgmisel aastal Emajõe vabaujula renoveerimist ja loodame, et ka sellest kujuneb sama populaarne suvine ajaveetmiskoht," lisas linnapea.

Tartlased pidasid 2022. aasta tähelepanuväärsemateks tegudeks veel:

•    Maarja kiriku torn ja kellad
•    Annemõisa jalgpallihall
•    Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskonna võit Eestis karikavõistlustel
•    Vaksali perroonide nüüdisajastamine
•    Ukraina vabadusvõitluse toetamine ja sõjapõgenike vastuvõtmine
•    Sadamaraudtee kergliiklustee
•    Karlova kooli uus hoone Salme tänaval
•    Tartu Bigbanki võrkpallimeeskonna võit Eesti meistriliigas, Aadu Luukase karikavõistlustel ja Balti liigas
•    Veeriku kooli liikuma kutsuv õu
•    Lidl kauplused Tartus

Tartu Linnavalitsuse ja Tartu Postimehe eestvedamisel valiti Tartu aasta tegu 25. korda. Varasemad aasta teod: https://www.tartu.ee/tartu-aasta-tegu

 

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 29.12.2022