Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu alustab terava sotsiaalkampaaniaga

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

27. märts / Tartu Linnavalitsus alustab tänasest nii linna bussipeatustes kui ka sotsiaalmeedias kampaaniat, mis kutsub inimesi hoolima üksteise eludest ja püsima koroonaviiruse leviku vältimiseks kodus.

Reklaamidel näeb jõulisi sõnumeid, mis annavad inimestele märku, et tegemist on ohtliku haigusega. Sõnumitele nagu "Kelleta sa oled nõus elama?", "Väljas oled sa ohtlik. Mitu elu jääb sinu südametunnistusele?" või "Iga viirusesse surnud inimene oleks tahtnud perega kodus olla. Miks sina ei taha?" lisandub meeldetuletus püsida kodus.

Tartu kriisimeeskonna juhi linnapea Urmas Klaasi sõnul võivad need sõnumid mõjuda šokeerivalt, kuid pidades silmas praegust olukorda on selline lähenemine vajalik. "Me näeme iga päev, kuidas inimesteni ei ole ikka veel jõudnud arusaam, et oma hoolimatu suhtumisega võivad nad ohtu seada kaaslinlaste elu. Soovime oma kampaaniaga sellest ignorantsusest läbi murda," lisas linnapea.

Urmas Klaasi sõnul on kampaania suunatud neile, kes ilma olulise põhjuseta käivad endiselt avalikes kohtades hulgakesi, lähevad kaasa ostupaanikatega ja käituvad vastutustundetult. “Samas teeme sügava kummarduse eesliinil töötavate inimeste ees, kes haiglates, kauplustes, lasteaedades ja mujal meie inimeste eest hoolt kannavad," ütles linnapea.

Lisainfo: avalike suhete osakonna juhataja Kadri Lees, tel 736 1171, 5624 1189.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 30.03.2020