Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-3°

Tartu Descartes’i Kool võõrustab külalisi Prantsusmaalt

Descartes’i kooli pressiteade

12. märts / 8. märtsi õhtul jõudsid Tartusse Descartes'i kooli sõbrad Prantsusmaalt Carcassone'ist. Prantsuse partnerkooli 32 õpilast ja 4 õpetajat viibivad Tartus 8.–14. märtsini.

Prantslased viibivad Tartus seoses Erasmus+ programmi „Kriitiliselt mõtlev Euroopa noor“ raames. Kaheaastase projekti käigus tutvutakse partnerriigi kultuuriga. Õpilased viivad läbi küsitluse Euroopa kohta levinud stereotüüpide teemal, testivad oma teadmisi partnerriigi kohta mängus Loquiz’i  äpiga, loovad põgenemismängu (Escape) ja invaspordi mänge, korraldavad videokonverentsi erisuse ja kaasamise teemal.

Eestis viibides elavad külalised peredes ning koos võõrustajatega matkavad Meenikunno rabas, tutvuvad Descartes’i kooliga, osalevad erinevates ainetundides, osalevad Erasmus+ projekti töötubades, avastavad Tartu linna, külastavad Tartu linnavalitsust ning külastavad Ahhaa teaduskeskust.

Tartu Descartes'i Kool ja Collège le Bastion alustasid koostööd 2013. aasta sügisel.

Descartes'i kooli prantsuse keele õpetajate Evelin Ranna ja Signe Annsoo sõnul pakub koostöö partnerkooliga suurepärast keelepraktikat ja teise kultuuri tundmaõppimise võimalust. Õpilased naudivad eakaaslastega suhtlemist ning korraga arenevad nii inglise kui prantsuse keele oskus.

Evelin Rand
TDK prantsuse keele õpetaja
liine@tdk.ee

Viimati muudetud 12.03.2019